Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie LED dla sklepów – interesujące pomysły naszych producentów

W obecnych czasach triki, jakie wykorzystywane są w wielu centrach handlowych nadzwyczaj przysparzają się do ich sukcesu i przyrostu sprzedaży. Sprawiają one na świadomość klientów i w przeróżny sposób zachęcają do kupna. Takim przykładem może być rozłożenie towaru czy wykorzystanie właściwych regałów. Do tych elementów należy też właściwie dobrane oświetlenie, które ma wpływać na zachowania zakupowe nabywców.

sypialnia

Autor: Opera Cadet
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od specyfiki sklepu dostraja się odpowiednie rozwiązanie i je wdraża. Znaczenie ma model światła i jego barwa, ponieważ to w najogromniejszym stopniu wpływa na klientów.

Firmy, jakie proponują rozwiązania oświetleniowe dla marketów oferują zasobny zakres usług. Zajmują się nie wyłącznie montażem i wdrożeniem całego systemu, lecz również proponują usługi w zakresie doradztwa w sprawie najlepszego rozwiązania dla konkretnej przestrzeni. W przypadku sklepów żywnościowych zasadnicze jest także oddziaływanie światła na artykuły. W momencie, gdy pod wpływem światła towar płowieje, fukncjonuje to na niekorzyść i klienci rezygnują z kupna. W obecnych czasach wśród znanych modeli jest oświetlenie retail, jakie znajduje swoje zastosowanie tak samo w marketach odzieżowych jak i spożywczych. W szczególności łączy w sobie wydajność i ekonomiczność z konstruowaniem stosownej aury wokół produktów przedstawianych w hipermarkecie – kliknij tutaj. Oczywiście intensywność i barwę oświetlenia (polecam produkty lampiony na świece galeria decor) dobiera się nie wyłącznie do właściwości towaru, ale również do grupy docelowej, która w największej mierze korzysta z podaży danego miejsca. Ma to fenomenalny wpływ na zachowania zakupowe i niewątpliwie skłania do częstego odwiedzania sklepu. Bardzo ważną cechą, jaką znamionuje się oświetlenie retail jest brak promieniowania IR, co redukuje oddziaływanie cieplne na towar. Wskutek tego doskonale sprawdza się jako oświetlenie w marketach z żywnością, bo nie oddziałuje na ich psucie się.

W zależności od specyfiki sklepu i wielu innych elementów wybiera się stosowne oświetlenie, które ma wpływać na pożądane zachowania klientów. Łączy się je z lustrami, ułożeniem półek i zdecydowanie aktywuje pożądane zachowania wśród odwiedzających market.