Press "Enter" to skip to content

Organizując ceremonię ślubną, dekorację kościoła powierzamy aranżerom wnętrz, a wszelkie dodatki kupujemy już samodzielnie

Wesele oraz pierwsza komunia bywają tymi imprezami, które wymagają nadzwyczajnej, czyli bajkowej scenerii, a sam kościół staje się miejscem, które należy koniecznie przystroić, aby później wszyscy członkowie parafii, a nawet przejezdni turyści wiedzieli, że tutaj miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Nieoceniona rola przypada zatem dekoratorowi wnętrz, który musi niekiedy wziąć pod uwagę opinię państwa młodych. Tylko w nielicznych przypadkach decydują się oni samodzielnie upiększyć parafialną świątynię. Sprawdźmy więc, jak wyglądają tradycyjne dekoracje kościoła.

Gustownie wykonane kompozycje kwiatowe są najlepszym elementem wystroju. W zależności od rozmiarów konkretnej świątyni mogą one przybierać formę rozłożystych ikebanów albo niewielkich, ale całkiem zgrabnych bukietów. Przyszłe panny młode najprawdopodobniej największym sentymentem obdarzają karmazynowe róże, chociaż lilie także są w modzie. A do samych kwiatów należy dołączyć kokardy, które najczęściej wykonane są z dziurkowanej wstęgi.
Dekoracje kościoła nie ograniczają się rzecz jasna do szeroko rozumianej florystyki ślubnej. Każdej młodej parze przyda się zestaw ozdobnych foteli, na których zasiądą również świadkowie. I w ten oto sposób można byłoby zakończyć sam fakt dekorowania, lecz tylko nieliczni decydują się na tak delikatne projekty. Zwłaszcza kobiety pragną zapamiętać jak najlepiej dzień ślubu i wszystkie drobiazgi absorbują ich umysły. Bardzo ważny staje się odcień chodnika rozłożonego przez środek kościoła, a poza tym kapitalne znaczenie mają miniaturowe bukieciki przywiązane do ławek i trochę banalne dekoracjedekoracje dekoracje ślubne serduszek. Więcej pod adresem: .
Z kolei dodatki weselne, które obecnie są do kupienia na rynku, stanowią tak liczną grupę, że nie sposób wymienić tutaj wszystkich akcesoriów. Propozycje sklepów wirtualnych zaczynają się już od pomysłów na prezenty, które zazwyczaj wręcza się podczas wieczoru panieńskiego. A na samą ceremonię zaślubin przydadzą się takie dodatki weselne jak: kotyliony, księgi gości, poduszki na obrączki, naklejki na butelki z trunkami, odpowiednie tabliczki rejestracyjne z imionami, zaproszenia i podziękowania dla biesiadników. A sami zaproszeni powinni koniecznie zaopatrzyć się w płatki róż do obsypania nowożeńców.

Comments are closed.