Press "Enter" to skip to content

Odpręż się w domu

Obecnie ludzie żyją w biegu, zazwyczaj między pracą, bliskimi, przyjaciółmi, różnymi pasjami, obowiązkami domowymi…Można by tak jeszcze wymieniać długo. Każdy styka się na co dzień ze stresującymi momentami. W całym tym pędzie nie możemy jednak zapomnieć o odpoczynku. Nikt nie da rady działać bez przerwy. najprzyjemniej odprężyć się we własnym mieszkaniu.

Kącik odpoczynku

meble kuchenne   slider

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust

Bardzo ważne jest, aby w mieszkaniu mieć miejsce, w którym czujemy się spokojnie i bezpiecznie. Może to być sypialnia, może to być pokój dzienny. Dobrze jest poświęcić kilka chwil na przygotowanie sobie takiego azylu. Delikatne, przytłumione światło, ulubione kolory, ulubiony fotel albo sofa, puszysty koc, albo poduszki – niby niedużo, a tych parę rzeczy może stworzyć nam idealne miejsce do odpoczynku. Dopasujmy je do swoich gustów. Doskonałym rozwiązaniem, które przeżywa renesans są podnóżki. Jeżeli lubimy odpoczywać, a nie mamy przestrzeni na sofę czy szezlong, podnóżek przy fotelu zda egzamin doskonale.

Zwolnij na chwilę

Meble to jednak nie wszystko. Postarajmy się o to, by w naszym miejscu relaksu panował spokój. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na przeznaczenie całego pomieszczenia warto pomyśleć nad zakupieniem parawanu, albo odgrodzeniem się od pozostałej części mieszkania w inny sposób. Możemy do tego celu wykorzystać półkę z książkami, albo pas materiału zawieszony pod sufitem.

Każdy chce czasem czasu dla siebie. Potrzebuje odciąć się od codzienności – od pracy, domowników, mediów.

Ten bardzo użyteczny link (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-aktywizujace/78) przedstawia zbliżoną kwestię, co tekst, który w tym momencie widzisz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij tu.

Dlatego tak istotne jest, by w domu, w miejscu, w którym czujemy się dobrze, wygospodarować przestrzeń wyłącznie dla siebie. Takie, gdzie ze spokojem da się poczytać książkę albo gazetę, posłuchać muzyki, albo zwyczajnie poleniuchować patrząc przez okno. Możemy tam ustawić świece zapachowe, jeśli lubimy ich aromat. Tak właściwie ogranicza nas wyłącznie fantazja.

Nawet w niewielkim mieszkaniu możemy znaleźć miejsce na kącik relaksu. Pomocny będzie portal (link tutaj). Po stresującym dniu nie ma nic lepszego, niż odpoczynek z kubkiem pysznej herbaty. A sama świadomość, że przygotowaliśmy sobie takie miejsce może pomagać w poradzeniu sobie z codziennymi kłopotami.

Comments are closed.