Press "Enter" to skip to content

Niezwykły sukces najzwyklejszej zabawki. Czemu ta bajka i ta postać są tak bardzo popularne, co na to wpływa?

Najmłodsi uwielbiają bajki, niezwykłych bohaterów, którzy posiadają niezwykłe właściwości. Czasami jest to superbohater, a od czasu do czasu zwykły, ale jakże piękny koń. Taką postacią jest na pewno my little pony, którego możemy obejrzeć w animowanym serialu, produkowanym przez Hasbro Studio w USA. Serial oparty jest na serii zabawek, które osiągnęły wielką sławę.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial ceniony jest za rzeczy humorystyczne oraz edukacyjny charakter. Choć prawda jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to w tym samym czasie zyskał również znaczne grono fanów w wieku nastoletnim, a nawet studentów, zwłaszcza płci męskiej. Niektórych może zastanawiać powodzenie w tego typu przedziale wiekowym, ale powodami takiego rosnącego zainteresowania są wyraźne postacie, doskonałe zrobione, wyraźny styl animacji bazującej na znanym programie Adobe Flash.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne są też motywy, które zostały docenione przez starszych odbiorców. Poza tym, konkretne części serialu stały się częścią tak zwanej kultury remiksu i zapoczątkowały wielu rozmaitych memów internetowych. Równocześnie w identycznym sensie stworzone zostały przez fanów utwory muzyczne czy opowiadania fan fiction. Jak więc prezentuje sięfabuła tego serialu, skoro cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Twilight Sparkle to mały jednorożec, który lubi magię i stara się zgłębić tą wiedzę. Ma ku temu najwłaściwsze warunki, ponieważ uczy się pod okiem księżniczki Celestii, rządzącej królestwem – Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii wpiera mały smok Spike.

Nie jesteś pewien odnośnie tamtego problemu? Zwyczajnie sprawdź szczegóły język hiszpański dla dorosłych wrocław opublikowane dokładnie tu. Wszystko jest dokładnie wyjaśnione.

W końcu jednak przychodzi czas na poznanie najbardziej niezbędnej magii, jaką daje przyjaźń.

W takim celu księżniczka wysyła uczennicę do miasta Ponyville, w którym Twilight ma za zadanie wyszukać sobie przyjaciół i nauczyć się o przyjaźni tak, by przynajmniej raz w tygodniu napisać w raporcie, jakich rzeczy się nauczyła. Od czasu do czasu staje również do walki ze złem, a są nimi m.in. Księżycowa Czarownica, Discord a także Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi wykorzystuje nie tylko swoją wiedzę, lecz tez tak zwane Klejnoty Harmonii czy magię przyjaźni. Po okresie nauki w Ponyville, Twilight dzięki napisaniu własnego pierwszego zaklęcia przemieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widzimy więc, my little pony to nietuzinkowa opowieść, wypływa z niej mądrość. Więcej odnośnie tematu: zabawkowe kucyki z serii My Little Pony.

Comments are closed.