Press "Enter" to skip to content

Nieprzemijające reguły dobrych manier w modzie męskiej

Powiada się, że to panie mają bzika na punkcie ewoluującej co sezon mody, natomiast faceci zazwyczaj nie przykładają zbytnio uwagi do swojego stroju. Okazuje się jednak, że moda męska również jest obostrzona przez pewne uzusy, które składają się na dopasowany wygląd mężczyzny. Jednak w tym wypadku powinno się napisać, że standardy te są niezachwiane od dawna.

O czym musi pamiętać mężczyzna, aby nie uczynić ubiorowego faux pas?

Garnitur

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Na sam początek najbardziej zasadniczy jest schludny, niezabrudzony strój – ubrania zawsze muszą być przeprane i niepogniecione.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy (https://elforrest.pl/kategoria-produktu/etui-skorzane/skorzane-etui-na-dlugopisy/), żeby zgłębić inne ciekawe artykuły na ten temat. Nie wahaj się więc i kliknij tutaj!

W przypadku koszul jawi się kłopot – są trudne do porządnego uprasowania, na dodatek nikt nie ma ochoty tego robić. Jednak czasami, przed decydującym spotkaniem, należy oddać koszulę do firmy oferującej usługę prasowania, żeby nie wstydzić się później własnego niedopracowanego stroju.

Nie wolno także zapominać o kupieniu odpowiedniego rozmiaru ubrań – dowiedz się więcej. Nic nie wygląda bardziej kiepsko niż zbyt duże koszulki, czy zbyt duże spodnie. Wielu facetów ma kłopot z dobraniem pasujących ubrań – zwłaszcza, jeśli każdy producent wypuszcza na rynek trochę odmiennie szyte ubrania, które w rezultacie różnią się realnym rozmiarem pomimo tej samej rozmiarówki.

Wydaje się, że troszczenie się o czystość i dopasowany krój ubrań to nadgorliwość, ale faktem pozostaje, że właśnie te elementarne kwestie mogą zaważyć o ostatecznym rezultacie. Moda męska, podobnie zresztą jak damska, charakteryzuje się normami, które są jednakowe od lat.

Każdy mężczyzna musi być zaznajomiony z tymi podstawami, aby nie prezentować się zwyczajnie nieładnie. Wielu mężczyzn ma kłopot z dobieraniem elementów stroju tak, żeby tworzyły one spójną całość, wzajemnie się uzupełniały i były dobrane do okoliczności.

Zbyt decydujemy się na nieszablonowość zapominając tym samym, że nierzadko klasyka jest bardziej odpowiednia. Najważniejsze wpadki modowe wśród mężczyzn to przede wszystkim te wiążące się z noszeniem garnituru.

Comments are closed.