Press "Enter" to skip to content

Nie możecie przegrzewać swojego dzieciaczka – jak właściwie dobierać jego strój do panującej pogody?

Pojawienie się na świecie dziecka bez wątpliwości jest jednym z najistotniejszych momentów w życiu niemal każdego człowieka.

Kiedy jesteś rodzicem, całkowicie zrozumiałe jest, że będziesz chciał dla swego dziecka wszystkiego, co najlepsze, a jednocześnie będziesz starać się ochronić je przed wszystkimi zagrożeniami. Jednym z skutków takiego podejścia jest nieodpowiednie ubieranie niemowląt – tak bardzo chcemy, aby dziecku nie było chłodno i aby się nie przeziębiło, że ubieramy je za ciepło. Jak zapobiec tego typu sytuacjom i znaleźć złoty środek?
Ubranie dla niemowlęcia
Przedszkolak

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o noworodki, zwykle to właśnie w ich wypadku zakładamy za dużo warstw różnego rodzaju odzieży. Zazwyczaj wydaje nam się, iż czapeczka dla noworodka jest niezbędna w przypadku każdego wyjścia na dwór i w większości wypadków niewątpliwie jest to prawda, jednak należy mieć na uwadze, że latem, gdy na dworze jest około trzydziestu stopni, zdecydowanie nie należy dziecku zakładać takiej czapeczki. Również zimą czapeczka dla noworodka powinna być lekka 0 niewątpliwie nie będziemy nakładać dziecku grubej wełnianej czapki, gdyż nie ma to żadnego sensu.
Nieco starsze dzieci
zamówienie

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku nieco starszych dzieci doskonale sprawdzi się zasada, żeby ubierać je dokładnie tak, jak ubieramy sami siebie. Jeśli wybieracie się w sierpniu na popołudniowy spacer, wtedy czapki dla dziewczynek i chłopców raczej nie sprawdzą się dobrze.

Pamiętaj, że kilkuletnie dziecko ma dokładnie taką samą temperaturę organizmu jak Ty, a jednocześnie jego wrażliwość na temperaturę na zewnątrz niczym nie różni się od Twojej.

Już teraz kliknij ten link i zweryfikuj u źródła, żeby zdobyć stuprocentową pewność, że wszelkie dane publikowane na takiej witrynie są wiarygodne.

Mając to na uwadze, bez wątpliwości nie będziesz więcej niepotrzebnie przegrzewać swoich pociech.

Comments are closed.