Press "Enter" to skip to content

Nauka języka w szkole językowej

Kończą się letnie miesiące, dzieci powróciły do szkół. To świetny czas, żebyśmy i my zaczęli myśleć o dokształceniu się lub zdobyciu całkiem nowych umiejętności. Może rozpoczniemy naukę całkiem innego języka obcego? Wrzesień to idealny moment na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim trzeba na początku zadecydować którego języka pragniemy się nauczyć.

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście najbardziej popularny nadal jest angielski. Jest to tłumacz języka norweskiego który przydaje się w zasadzie w większości państw na świecie i zdecydowanie trzeba się go uczyć.

Można to wykonać na wiele sposobów. Możemy spróbować przyswajać wiedzę samodzielnie, lecz do tego potrzeba determinacji i cierpliwości. O wiele skuteczniej jest udać się na kurs do szkoły językowej. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę hasło „szkoły językowe Wrocław”, żeby bez trudu znaleźć oferty różnego typu kursów na wszelkich poziomach zaawansowania. Naturalnie są także zróżnicowane pod względem ceny. W zależności od tego ile lekcji w tygodniu chcemy, jakim systemem nauczania itp. Dowiedzmy się także jak duże są grupy – im mniejsza, tym lepsza nauka.

Naturalnie możemy też znaleźć nauczyciela poza szkołą językową i wybrać prywatne lekcje. Mnóstwo ogłoszeń od osób udzielających lekcji wyszukamy w sieci. Trzeba wpisać tylko na przykład „angielski Rzeszów” czy „niemiecki w Rzeszowie ” i znajdziemy setki, jeśli nie tysiące propozycji (więcej o kursach niemieckiego). nauczyciele udzielający lekcji prywatnie często są tańsi niż kurs, w dodatku mamy taką osobę wyłącznie dla siebie, poświęca nam sto procent uwagi, zatem nauka jest szybka i efektywna. W szczególności, jeżeli obawiamy się mówić w obcym języku w sporej grupie – dobrze jest uczyć się z prywatnym nauczycielem. Pomoże nam to na pewno w przełamaniu tego lęku i nie będziemy się obawiać o błędy które popełniamy. Swoją drogą, mówienie w obcym języku zdecydowanie ułatwia uczenie się go, więc starajmy się używać języka, którego się uczymy jak najczęściej. Nie bójmy się błędów – dodatkowe źródło o kursie języka hiszpańskiego. Gdy rozmawiamy z obcokrajowcem możemy mu już na początku powiedzieć, że uczymy się języka i wręcz poprosić o poprawianie błędów. Z pewnością nikt nie będzie się z nas śmiał ani nie obrazi się za nasze niedociągnięcia.

Comments are closed.