Press "Enter" to skip to content

Nakarm własnego brzdąca smaczną oraz sycącą kaszką

Z dodatkiem soku brzoskwiniowego, o smaku banana czy waniliowa? Mleczna, ryżowa ewentualnie wielozbożowa? Kaszek przeznaczonych dla dzieci jest tyle, iż trudno jest wybrać konkretną. Która będzie najlepsza?

Najważniejszą kwestią jest wiek niemowlęcia. Firmy żywieniowe zamieszczają na opakowaniu istotne dane, mówiące, od którego miesiąca można dostarczać maluchowi dany produkt. Ale nie zawsze należy tej informacji bezkrytycznie ufać. Z rozszerzaniem diety nie trzeba przyspieszać. W sytuacji gdy lekarz (zobacz także: podolog bytom) do którego mamy zaufanie nie nakaże innego postępowania, kaszkę najlepiej wprowadzić do menu od szóstego lub siódmego miesiąca, nawet tę dozwoloną od czwartego miesiąca.

Czas na obiad

Autor: picturesofyou-
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw ostrożnie wprowadźmy kaszki bezmleczne i bezglutenowe: kukurydziane a także ryżowe, wyłączając w ten sposób możliwość wystąpienia alergii pokarmowej. Owe kaszki dla niemowląt możemy przygotować na bazie mleka modyfikowanego, pokarmu mamy lub wody przegotowanej.
Gdy zaistnieje sytuacja, że maluch zainteresuje się smakiem jego nowego dania, możemy wprowadzić kaszki mleczno-ryżowe, które przygotowujemy na na bazie wody. Na rynku znajdziemy ich wiele rodzajów i smaków. Im maluch ma więcej miesięcy, tym bardziej wyszukane smaki możesz mu zaoferować. Mniej więcej od dziesiątego miesiąca możemy pokusić się o przechodzenie na kaszki pszenne i wielozbożowe, tudzież bogatą w witaminy owsiankę.

Wszystkie kaszki przyrządzamy bacznie czytając instrukcję na opakowaniu.Jedynie dodajemy ją do płynu o temperaturze ok. 36-38 st. i podajemy bezpośrednio po przygotowaniu. Wybieramy tę gęstość, która najbardziej odpowiada naszemu dziecku. Możemy przygotować zawiesistą papkę lub kaszkę bardziej rzadką, która będzie łatwiejsza do połykania. Bez względu na gęstość kaszkę lepiej podawać łyżeczką, rezygnując ze smoczka. To zdrowsze dla zgryzu i zębów.

Weźmy pod uwagę, że każdy mały człowiek wymaga na co dzień należytej dawki składników odżywczych. Części z nich możemy dostarczyć mu właśnie w postaci kaszki. Ich receptura opracowana jest we współpracy z dietetykami i pediatrami, którzy znakomicie znają wymagania dziecięcych organizmów. Dostarczając naszym dzieciom potrzebnych witamin i minerałów będziemy mieli gwarancję iż zapewniamy mu zdrowie i radosny uśmiech.

Comments are closed.