Press "Enter" to skip to content

Na co uważać zakupując tornister dla dziecka?

Przygotowanie naszego dzieciaka, żeby poszło do szkoły jest prawdziwym wyzwaniem. Pierwsze dni w nowej szkole są to stresujące chwile nie jedynie dla dziecka, lecz także dla jego opiekunów.
Tornister jest to typ usztywnionego plecaka.

furby

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com
Jest on używany nie jedynie przez studentów oraz wychowanków, ale również stosują go żołnierze w wojsku. Rodzice zakupując tornister dla swego dziecka powinni bardzo porządnie zastanowić się nad jego kupnem pozostawiając dziecku jedynie wybór w odniesieniu do wyglądu. Tornister powinien być lekki i pakowny. Kręgosłup w szkolnym wieku cały czas się rozbudowuje i bardzo łatwo można go skrzywić. Bardzo istotne jest to, aby ramiączka tornistra były regulowane. Powinien być on komfortowy oraz nie może w żadnym miejscu uwierać dziecka.

Nie czekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wątek, to czytaj także (https://florydabankietowa.pl/chrzciny-komunia) następne treści na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Każdy opiekun także musi zadbać o to, żeby dziecko nosiło tornister na obydwu ramionach. Bardzo często napotyka się Dzieciaki, które noszą swe tornistry tylko na jednym z ramion i nie zdają sobie sprawy jak bardzo zły wpływ może posiadać to na ich zdrowie. Taki zły nawyk przywieść może do niezwykle wielu szkód.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Tył tornistra powinien być usztywniony w takie sposób, żeby rzeczy twarde nie wbijały się naszemu potomstwu w plecy. Powinien on również przylegać równo do pleców. Jest to bardzo istotne, ponieważ posiada to znaczny wpływ na rozwój kręgosłupa dziecka. Niezwykle korzystnym rozwiązaniem może być tornister na kółkach. Znakomicie odciąża on kręgosłup i dodatkowo potomstwo może go wykorzystać jako walizkę w podróży. Taki tornister musi maks. ważyć 3 kg razem z zawartością. Dziś potomstwo w szkole ma niezwykle dużo podręczników i różnych przedmiotów, które musi nosić każdego dnia do szkoły.

Co poniektóre z placówek wprowadziły wagi, żeby były na niej ważone tornistry wychowanków. W przypadku, kiedy waga będzie przekroczona, uczeń zostawić może kilka przedmiotów w szafce szkolnej, która jest do takiego celu szczególnie przygotowana.