Press "Enter" to skip to content

Miła sesja zdjęciowa wykonana razem z maluchami będzie piękną pamiątką na wiele lat

To prawda, że fotografie zwykle bywają przyjemną pamiątką. Warto jednak raz na jakiś czas pomyśleć o profesjonalnej sesji.
Współcześnie każdy może pstrykać tysiąc zdjęć przy użyciu smartfonów.

producenci

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
ręcznie szyta lalka

Autor: Tai O’Leary
Źródło: http://www.flickr.com
Mają one już dosyć często wbudowane naprawdę wysokiej klasy aparaty. Jednak nie zawsze chodzi o sprzęt, a o osobę, która pstryka fotki. Nie należy się okłamywać. Jeżeli spojrzymy na jakąś fotografię, to od razu będziemy wiedzieć czy została wykonana ona przez laika, czy przez profesjonalistę. Chodzi przecież o zdolność zrobienia odpowiedniego oświetlenia i ustawienia ludzi, tak żeby kompozycja na fotografii prezentowała się fantastycznie. Jeśli na przykład jesteśmy ze stolicy Polski i marzy nam się sesja rodzinna Warszawa wydaje się być miastem, gdzie pracuje wielu fachowców. Bez trudności wyszukamy fotografa, który podejmie się współpracy z nami. Jedyne co musimy zawczasu sprawdzić to, to czy fotograf ma w swym portfolio zdjęcia małych dzieci. Współpraca z nimi jest bowiem sporym wyzwaniem.

Po przeanalizowaniu tego materiału, polecam pozostałe informacje na przedstawiany temat, które będą nie mniej zajmujące.

Rzecz w tym, że smyki zwykle się wiercą i nie zawsze mają ochotę się słuchać dorosłych. Trzeba mieć do nich podejście oraz umieć zagadać, czy zainteresować je obiektywem. Pragniemy przecież, aby zdjęcia wyszły rewelacyjnie, a nie byle jak wyłącznie dlatego, że nasze maleństwo było marudne i nikt nie potrafił się z nim dogadać.

Pamiętajmy, żeby wcześniej dogadać się z fotografem, czy chcemy mieć sesję w studiu, czy może na otwartej przestrzeni. Zdjęcia na przykład w parku mogą być doprawdy ciekawe.