Press "Enter" to skip to content

Męski styl czyli jak może wyglądać facet z klasą

W obecnych czasach, wbrew temu iż sporo się mówi, na temat tego by nie oceniać ”książki po okładce”, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest nadal aktualne. Mało tego – nad wyraz często praktykowane. Dlatego jeżeli ktoś nie dostosuje się do zasad mówiących, jak należy się wyglądać np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co gorsza – przez własną nieuwagę.

Na co powinien zwrócić uwagę dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Zważmy, iż wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest czarny, a granatowy garnitur. To kolor, który na wybiegach występuje co sezon. Do takiego garnituru możemy dobrać koszule: białe, kremowe lub błękitne. Idealnie komponują się z gładkimi krawatami. Z całą pewnością nie są mile widziane kolory, które na pozór wydają się pasować na wszelakie okazje, czyli czarny oraz brązowy. Z jakiego powodu? Z tej przyczyny, że kolor czarny zarezerwowany jest tylko na różnego rodzaju oficjalne uroczystości państwowe, królewskie oraz pogrzeby. Audiencja u Prezydenta, Studniówka – jak najbardziej, ale spotkanie w sprawie pracy? Odpada.Koszule męskie wizytowe (męskie koszule wizytowe na na pozór tak nieskomplikowany element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię wiadomość, że inny tego rodzaju tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link.

Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć barwne i trudne w stylizacji wzory. O jakości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby koszule męskie wizytowe spełniały swoje zadanie należy je dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii tej części męskiej garderoby, najbardziej odpowiedni w zestawieniu z koszulą jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy intensywnym kolorem.

Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki. Koszula na spinki (ta strona) w połączeniu z garniturem to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Kompletując formalny strój, bywa, że nie pamiętamy o dopasowaniu odpowiedniego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by posiadał prostą, pozbawioną zdobień klamerkę. Obowiązkowo powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć.

Comments are closed.