Press "Enter" to skip to content

Lego na podarek na urodziny

Jakikolwiek młody człowiek to indywidualista. Rodziciele powinni o tym pamiętać i to uszanować. Odpowiednio skomponowane zabawki wspomagają troszczyć się o harmonijny rozwój mobilny i emocjonalny malca.
Każde kolejne stadium rozwoju malucha cechuje się większym rozwojem w sposobie myślenia.

lego

Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com
A rozpoczyna się od wyboru właściwych zabawek. Winny nie jedynie zapewniać zadowolenie, lecz kształcić i formować fantazję. Z tą jednakże uwagą, że za bardzo zaawansowana zabawka, nie uraduje pociechy, a miast czegoś nauczyć, znuży. Zabawkę dobierajmy do wieku i etapu rozwoju dziecka. Kilkulatek z pewnością poradzi sobie z imponującym zestawem klocków lego. Ten wiek to poryw uzdolnień intelektualnych. W szybkim tempie rozkręca się wyobraźnia, dryg fantazjowania, czy też myślenie.

Pociecha swobodniej skupia się na jednej czynności, jest w stanie w pojedynkę dokończyć budowlę z klocków lego. Lego na prezent na imieniny to bardzo dobry pomysł. Klocki to jedna z najpopularniejszych zabawek, które można zaproponować potomkowi. Kiedy dziecko beztrosko postukuje klockami, lub stawia z nich prościutki dom, uczy się wielu ważnych rzeczy.

lego

Autor: geraldford
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki lego modyfikują sprawność manualną i uczą precyzji, polepszają wyobraźnię. Brzdąc w swoich budowlach imituje faktyczność, lecz również próbuje naświetlać w strukturach przestrzennych świat z bajek i z własnych fantazjowań.

Pragniemy przekazać Ci następny wpis na analogiczny temat. Sądzimy, że Ci się spodoba. Wejdź w link – tam oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (https://wilanow.varsovia.edu.pl/).

Budowanie z klocków lego naucza koncentracji, konsekwencji i systematyczności. Aby powstał drapacz chmur, domek z ogródkiem, czy nawet zwyczajny pociąg, potrzeba sporo wysiłku, ponawiania eksperymentów, kłopotliwej pracy. Klocki lego kształtują inteligencje. Potomek uczy się jak połączyć dwa klocki, by powstał most, czy też jak konstruować basztę, ażeby się nie wywróciła. A więc sprawdza rozliczne możliwości i wyciąga wnioski.

Klocki lego rządzą w sklepach z zabawkami. Nabywając dziecku klocki, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko zainteresowania, ale należy brać pod uwagę wiek pociechy. Maniakom klocków lego jest możliwość też polecić film lego movie. Przygody mini figurek LEGO zaintrygują jakiegokolwiek amatora tych klocków.

Comments are closed.