Press "Enter" to skip to content

Leasing pracowników to dzisiaj bardzo powszechna metoda zatrudniania ludzi przez firmy starające się zredukować koszty

Wynajmowanie ludzi do pracy stało się ostatnio niezwykle popularną formą zatrudnienia. Jest to taktyka, która pozwala na zredukowanie kosztów pracy oraz utrzymywanie minimalnego zatrudnienia.

Da się w ten sposób pozyskać na ten przykład ludzi z innych krajów.
ekonomia

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - usługi

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ciekawi nas więc leasing pracowników, to dobrze będzie nieco o tym poczytać w sieci. Jeżeli uruchomimy przeglądarkę i wpiszemy właściwe hasło, to bez wątpienia otrzymamy szybko dużo interesujących rezultatów z adresami witryn z radami prawnymi. Jeśli chcemy przykładowo, aby pracownik z Ukrainy zrobił dla nas jakąkolwiek pracę, a będzie on zatrudniony w innej firmie, to możemy zawrzeć z nią umowę dotyczącą najmu tej osoby na wyznaczony okres, żeby pracowała u nas. W ten sposób możemy płacić zatrudnionym tylko wtedy, gdy ich naprawdę potrzebujemy.
Kiedy się wczytamy w porady zamieszczone w Necie, to zobaczymy, że leasing (leasing online) pracowników jest coraz częściej wykorzystywany. Największe korzyści z niego ma naturalnie spółka, która takich zatrudnionych dostaje. Ma ona szansę znacząco zredukować koszty swojej działalności i wypożyczać zatrudnionych tylko na konkretne okresy. Wiąże się to jednakże z paroma wadami. Pracownik z Ukrainy, który nie będzie u nas na etacie, nie będzie mocno związany z firmą i może wykonywać swoją pracę nieco gorzej – w najnowszym wpisie o pracowniku z Ukrainy.

Dobrze będzie więc rozważyć wszystkie plusy i minusy oraz pomyśleć nad wynajmowaniem pracowników od innych firm, kiedy będą nam niezbędni. Możliwe, iż będzie to to doskonałe wyjście dla naszej spółki.

Comments are closed.