Press "Enter" to skip to content

Łazienka jak ze snu, czyli nie tylko kafelki na ścianie

Każdy właściciel mieszkania marzy o tym, aby wszystkie pomieszczenia urządzone były ze smakiem i jednocześnie ciekawie. Wśród pomieszczeń, które nastręczają najwięcej trudności, wymieniana jest między innymi łazienka. Wszystko za sprawą zwiększonego poziomu wilgotności powietrza, z którym trzeba się w niej borykać. Mimo to łazienkowe ściany mogą zostać wykończone nie tylko chętnie wybieraną glazurą. Doskonale sprawdza się także fototapeta. Fototapety do łazienki to dzisiaj mnóstwo godnych uwagi motywów.

przykładowa fototapeta

Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na fototapety do łazienki, należy pamiętać głównie o tym, aby motyw, który umieszczony został na nich był dostosowany do kompletnej aranżacji pomieszczenia. Jeśli łazienka urządzona jest w stylu marynarskim, to fototapeta , na której umieszczono ocean będzie zakupem idealnym. Można jednak postawić również na rozwiązania pełne kontrastów. W tym przypadku świetnie sprawdzają się najróżniejsze akcenty humorystyczne, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że przestaje ona być nudna. Łazienka jest miejscem, w którym wilgotność powietrza jest większa niż w pozostałych częściach domu. Jest to jedna z typowych cech tego pomieszczenia, która nie pozostaje bez wpływu na wybierane tapety. Aby fototapeta nie została szybko zniszczona, koniecznie trzeba wybrać taką, która jest laminowana. Za sprawą tego można ją będzie bez szkody dla jej wyglądu nawet myć, gdy jej powierzchnia pokryje się brudem – kliknij i zobacz. Fototapetę można również potraktować jak fotografię. Wystarczy umieścić ją w antyramie. Wówczas można mieć pewność, że wilgoć nie zniszczy tapety i zachowa ona swój perfekcyjny wygląd przez długi czas. Jest to także zalecane rozwiązanie, jeżeli często chcemy wprowadzać nowy wystrój do pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak wykorzystaną fototapetę wystarczy bowiem tylko wymienić na inną. Wszystko ekspresowo i bez najmniejszych problemów.

egzotyczna plaża

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com
Z uwagi na omawianą już wilgoć w łazience najbardziej sprawdzają się te fototapety, które wyprodukowane zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to rozwiązanie najlepsze. Taki rodzaj materiału powinien być wykorzystany także wtedy, kiedy zamawiamy fototapetę zrobioną z naszej własnej fotografii. Flizelina laminowana nie wciąga wilgoci, a jednocześnie jest niezwykle odporna na powstawanie zarysowań i zadrapań.

Czy myślisz, że znajdziesz konieczne informacje dotyczące omawianego zagadnienia? Oczywiście, że tak – przejdź na kolejną stronę (https://shop.tomiservice.pl/) i kliknij w link tutaj.

Za sprawą tego dłużej zachowuje bardzo dobry wygląd. Dzisiaj coraz większa ilość producentów fototapet decyduje się na laminowanie bez względu na życzenie klientów. Wchodzi to po prostu w cenę fototapety. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia mycie powierzchni tapety szmatką zwilżoną w wodzie – zobacz na stronie. Możliwe jest zastosowanie również detergentów – ważne, aby by nie były żrące. W przeciwnym razie może bowiem dojść do uszkodzenia powierzchni fototapety. Uszkodzeń takich nie można usunąć czy zatuszować. Wyjściem z sytuacji okazuje się być po prostu jej wymiana na nową, a to oznacza konieczność wydania pieniędzy.