Press "Enter" to skip to content

Które gry komputerowe o charakterze historycznym będą najlepsze?

Mówi się, że współcześnie gry komputerowe są tak popularne, że odciskają piętno na całych pokoleniach. Trwają cały czas dyskusje o tym, czy granie jest niebezpieczne i czy jest w stanie przynieść jakieś pozytywne skutki. Nagminnie podejmuje się temat zbyt długiego i nagminnego grania przez najmłodszych i młodzież i następstw z tym związanych. Oprócz negatywnych następstw jest jednak całkiem sporo pozytywnych, pojawiających się w zależności od typu gier, jaki jest preferowany.

gra komputerowa

Autor: Saiko Weiss
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji wielu gier na przykład ćwiczony jest refleks i podwyższa koncentracja. Z kolei dość charakterystycznym typem gier są takie, które w swojej treści nawiązują do historii. Takie gry starożytność czy pozostałe okresy historyczne przyjmują za tło następujących tam wydarzeń. Rzecz jasna pod tym względem istotne jest, by wiernie oddana została prawda historyczna, przynajmniej do jakiegoś poziomu. Jeżeli ten warunek jest spełniony, gra nabiera cech edukacyjnych i może dać pozytywne skutki.

Gry online

W ostatnich latach wzrosło powodzenie tak zwanych gier online. Jak sama nazwa wskazuje, są to tego rodzaju gry, które wymagają najczęściej jedynie połączenia z Internetem i posiadania przeglądarki internetowej.

Ta oryginalna strona (https://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-latino-solo/) także posiada ciekawe wiadomości na opisywany tu temat. Jeżeli zatem Cię on zainteresował – nie ociągaj się i przeczytaj to!

Powszechność ta wynika w pierwszej kolejności z faktu, że gry tego rodzaju zazwyczaj są bezpłatne. Aspekt ten w obliczu wysokich cen typowych gier ma wielkie znaczenie, szczególnie dla młodych graczy, którzy nie mają swoich oszczędności. Do gier tego rodzaju także zaliczają się takie, których akcja rozgrywa się wiele wieków temu. Przykładem jest taka gra jak Goblin Keeper.

Liczy się w pierwszej kolejności strategia

gra na komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo wiele gier, niezależnie od tego czy są one osadzone w historii, czy gry całkowicie fantastyczne, swoje zasady opierają w pierwszej kolejności na logice i taktyce. Ich częstym elementem jest na przykład tworzenie armii czy konstruowanie miast, co wymaga odpowiedzialnego zarządzania finansami. Przykładem takiej gry jest Ikariam (czytaj dalej), akcja rozgrywa się w starożytności. Gracz ma tu za zadanie wybudować i utrzymać starożytne miasto. Popularność gier tego rodzaju nieustannie rośnie.

Comments are closed.