Press "Enter" to skip to content

Kreatywna zabawa młodych budowlańców

W nowoczesnym świecie ogromnym rangą cieszy się praca inżyniera. Nie zadziwia w związku z tym fakt, iż odnajduje to wyraz w zabawach naszych dzieci. Z rozkoszą wobec tego wchodzą w funkcje projektantów miasteczek czy klasycznie w fach doktora. Ażeby rozrywka była wyśmienita, powinno się przykładowo wybudować kompletne miasteczko.

w mieście Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Formuła na to jest dość prosty, wystarczy ociupinka kreatywności, pudła i już makieta wykonana. Na pewno na podwórzu wszystko może stać miasteczkiem. Co jednakże zdziałać, jeśli nieduzi inżynierzy nie mogą przebywać w ogrodzie, bo grzmi. W owym czasie ze wsparciem nadchodzą drewniane klocki. I jeszcze raz tak samo jak na dworze można skonstruować Paryż. Dziadkowie współczesnych dzieci posiadali wyłącznie swoją wyobraźnię i zrobione z drewna klocki z których budowali miasto.

miasteczko z klocków Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku dwudziestego pierwszego wieku, maluchy mają zdecydowanie łatwiej, starczy zestaw Lego City, i zabawa gotowa. W parę minut powstają ambulanse, wozy strażackie, lotniska czy komendy policji, łącznie z aresztami. Nie wybuchają wówczas kłótnie o to, czym ta czy inna budowla jest. Zestaw Lego City produkowany jest dla dzieciaczków powyżej czterech lat, które umieją już myśleć abstrakcyjnie, łatwo z zadanych podobnych do siebie elementów budują nowe obiekty. Klocki te z powodzeniem można zakwalifikować do kategorii zabawek pouczających, bowiem uczą latorośle rozwiązywać problemy, pokazują że z tych części przy odrobinie inwencji mogą oni wykreować absolutnie oryginalne budowle. Zestaw Lego City mieści w sobie co najmniej 2 możliwości, przykładowo z tych samych detali możemy zbudować radiowóz i wyścigówkę. Wybór opcji zależy tylko od latorośli.

Rodzic dziecka w toku zabawy ma możliwość stymulować techniczne zdolności potomka, co z cała pewnością zaowocuje w życiu szkolnym lub dojrzałym. Oczywiście jest to również metoda na pogłębienie więzi potomka z dorosłymi. W ciągu takich zabaw, można poprzez zabawę nauczyć latorośl, że do postanowionego rezultatu dochodzi się sukcesywnie, przez stopniowe realizowanie wprzódy przemyślanego projektu.

U starszych dzieciaczków może być klocki Lego typ City powodem do wytłumaczenia niektórych prostych procesów matematycznych. Dla przykładu działania pochylni. Wbrew pozorom jest to ubaw przyjemna nie tylko dla dzieciaczków ale również ich rodziców.dowiedz się więcej kurs języka niemieckiego wrocław kurs języka niemieckiego wrocławW odpowiedni sposób wyreżyserowana może być wspaniałą frajdą a jednocześnie nauką i metodą na nudny, zimowy dzień.

Comments are closed.