Press "Enter" to skip to content

Kluczowe wyposażenie mieszkanka – kilka realnych porad.

Są drobne przedmioty, które są nam do życia niezbędne. Bez nich ciężko jest wykonywać codziennie prace, które mają wpływ na prawidłowe działanie naszego organizmu, a także do wykonywania wszystkich obowiązków. Przy ich wyborze kierować musimy się nie tylko tym, by spełniały swoją podstawową funkcję, ale także możliwie jak najwięcej. Obecnie stanęło wiele sklepów i marketów, które posiadają akcesoria takie jak ręczniki, wycieraczki przeznaczone do przedpokoju lub nawet pościel satynowa.

półka z ręcznikami

Źródło: http://www.flickr.com
Przeprowadzając się do nowego miejsca zamieszkania chcemy, aby było w nim bazowe wyposażenie, bo brak niektórych przedmiotów dostrzega się dopiero w chwili, gdy pragniemy ich użyć. Pościel satynowa jest jednym ze zdecydowanych niezbędników (sprawdź ofertę). Stworzona jest z reguły z grubej i gęstszej bawełny. Ponadto w procesie wytwórczości poddawana zabiegom uszlachetniającym, zmiękczającym, nabłyszczającym. Pomimo tego nie ma takiego blasku jak atłas, jest w większym stopniu matowa, ale miękka i bardzo przyjemna w dotyku . Jesteśmy w stanie spać pod nią cały rok. Zimową porą daje błogie ciepło, a w okresie letnim świetnie wchłania pot i oddycha ( możemy spać pod nią nawet w ciepłe upalne noce). Jedynym minusem jest to, że trzeba ją prasować. Następnym produktem z serii niezbędnych są ręczniki. Nie można sobie wyobrazić funkcjonowania bez tego wyrobu. Można wyróżnić ich dwa modele. Pierwsze to puszyste i delikatne, zrobione z dłuższej pętelki, która dodaje tkaninie lekkość i puszystość. Zaliczamy do tej grupy ręczniki low-twist i zero-twist, dzięki sporej zawartości materiału są niezwykle dobrze chłonne. Druga grupa to twarde i pełne ręczniki, które mają bardzo silny skręt przez co są zdecydowanie trwalsze. Te ręczniki mają krótkie pętelki sztywno ze sobą utkane. Tkanina jest przez to delikatnie drapiąca, ale za to znakomicie drapie skórę i przyswaja wilgoć. Innym wyrobem bardzo użytecznym w domu to wycieraczki. Z reguły wykonane są z mocnego materiału odpornego na wilgoć, dużą temperaturę i pobrudzenia, dzięki czemu idealnie nadają się do pomieszczeń z dużym natężeniem ruchu , zarówno w środku jak i na dworze.

Nie chcesz zakończyć ciekawego zagadnienia na jednym wpisie? Zatem namawiamy do następnych – kliknij w źródło zbiorniki cwu i przenieś się na zbliżoną stronę.

Zobacz też

To tylko niektóre z pożytecznych w miejscu zamieszkania drobiazgów. Meblując cztery kąty, czy też dom dobrze jest o nich pamiętać, bo na pewno będziemy z nich korzystać bardzo często.