Press "Enter" to skip to content

Kilka porad o doborze odpowiedniego źródła światła w zależności od rodzaju miejsca w domu.

Lampy, prócz dekorowania domu muszą pełnić określone funkcje. Dzisiaj podajemy kilka porad, w jaki sposób odpowiednio dobrać oświetlenie do konkretnego pomieszczenia. Zacznijmy od miejsca do spania. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji osobną sypialnię, czy też rolę tę spełnia pokój dzienny, bardzo ważne jest, by miejsce to wyposażone było w odpowiednie lampy nocne.

sypialnia

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Często skupiamy się na wygodzie samego łóżka, eleganckiej pościeli, zapominając o ważnej roli, którą pełnią lampy (zobacz kinkiety ceramiczne) nocne. Przed snem powinniśmy się uspokoić, wprawić w odpowiedni nastrój, zrelaksować. Stosowanie błędnie dobranego światła w sypialni może zaowocować nawet kłopotem z zasypianiem – a na bezsenne noce mało kto z pracujących, aktywnych ludzi może sobie pozwolić. Kupując lampy nocne powinniśmy wziąć pod uwagę to, by dawały one delikatne, rozproszone światło – Piotr Dębski.

A co gdy mamy w domu niemowlę? Powinniśmy się liczyć z tym, że obojętne czy śpi z nami w pokoju czy obok, będziemy musieli do niego wstawać nawet kilka razy w nocy. Super wariantem jest zdecydowanie się na jakiś rodzaj lampki dla niemowląt – mogą one pięknie udekorować wystrój dziecięcego pokoju, a przy tym emitują przyćmione światło, dzięki czemu nasze dziecko będzie spać spokojnie. Lampki dla niemowląt występują w wielu kolorach i kształtach – czy to naśladujących przyrodę: słoneczko, kwiatki, zwierzaki, czy bajkowych bohaterów. Nie zapominajmy, iż już malutkie dziecko powinno mieć w zasięgu wzroku ładne, a przy tym stymulujące jego rozwój przedmioty. Trzeba przyznać, że wybór z bardzo obfitej oferty wcale nie będzie łatwy. Należy również zwrócić uwagę na to, czy są one energooszczędne – pamiętajmy, że często nie gasimy ich całą noc – lampy łazienkowe.

pokój dziecięcy

Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com
Lampki dla niemowląt nierzadko są wzbogacone o pozytywkę – to świetne połączenie, gdyż delikatne kompozycje ułatwiają dziecku zasnąć. Na koniec zajmijmy się łazienką. Jakie właściwości powinny mieć lampy łazienkowe? Po pierwsze powinny być bardziej odporne na wilgotność, po drugie emitować oświetlenie odpowiednie do wykonywanych w łazience zabiegów higienicznych, upiększających, jak również do porządkowania. Sufitowe lampy łazienkowe trzeba uzupełniać dodatkowym punktem światła blisko lustra – dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemów z codziennym goleniem czy robieniem makijażu. Mamy nadzieję, iż dzięki tym paru radom szybciej przyjdzie wam wybrać właściwe oświetlenie do domu – lampki dla niemowląt są takie urocze.

Comments are closed.