Press "Enter" to skip to content

Kilka pomysłów, które przekonają kierowników tych małych i tych wielkich sklepów do wymiany starych lamp na modne oświetlenie ledowe

Sporo się teraz pisze o oświetleniu led, a ci najbardziej gospodarni mężczyźni zdążyli już do tego czasu wymienić lwią część anachronicznych żarówek na te energooszczędne. Jednak nie tylko prywatni odbiorcy energii elektrycznej mają na uwadze sprawy finansów – niższe rachunki za prąd chcą również dostawać przedsiębiorcy, a zwłaszcza zarządcy tych zakładów, w których oświetlenie jest używane przez większą część dnia.

Do tego typu miejsc na pewno zaliczyć można sklepy, zarówno te małe, obok których każdego dnia przechodzimy w drodze do biura i te usytuowane w obrębie galerii handlowych. Na pewno zainteresuje ich strona trilux.com. Najlepsze rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu powinno uwzględniać oczekiwania samych sprzedawców. Wiele zależy od rodzaju oferowanych w sprzedaży artykułów, ale niektóre wskazówki są uniwersalne. Chyba najbardziej istotną kwestią jest wspomniana wyżej oszczędność.

Zainteresowały Cię prezentowane informacje? Wejdź na nowy wpis a zapewne dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zainteresują.

Natomiast wygląd konkretnej lampy właściwie schodzi na dalszy plan, ponieważ uwaga kupującego koncentrować się ma na artykułach wystawionych na sprzedaż. Bardzo dobrym pomysłem może być umieszczenie na ścianie albo na suficie pojedynczych lamp wpuszczanych. A sklepy oferują naprawdę bogaty wybór niewyszukanych, lecz modnych modeli.

sklep

Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie punktowe nie jest jedynym wariantem, jaki można bez przeszkód zamontować w sklepie. Kiedy artykuły są wyłożone na regałach rozstawionych wzdłuż ścianek, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie lamp z systemem szynowym, oczywiście wykorzystującym technologię led. Jeśli sklep odzieżowy bądź spożywczak jest zlokalizowany w tylko jednym pomieszczeniu, to można rozważyć kupno prostokątnych opraw ledowych – w takim przypadku ekstra oświetlenie okaże tylko elementem dekoracyjnym.

Rozwiązanie oświetleniowe dla sklepu obowiązkowo ma uwzględniać projekt na wykorzystanie witryny. Odpowiednio oświetlona ekspozycja jest w stanie przyciągać zainteresowanie przechodniów nawet gdy zrobi się ciemno. W latach siedemdziesiątych zeszłego wieku uwagę zwracały nade wszystko kolorowe neony, a teraz również można wykorzystać światło o różnych odcieniach. Tak samo rewelacyjnym pomysłem będzie zamontowanie niedużych reflektorów led, które oświetlą najmodniejsze w konkretnym sezonie torebki albo klapki. Natomiast miniaturowe reflektory doskonale sprawdzą się w sklepach jubilerskich, choć pamiętajmy, że kolczyki są na noc zabierane z wystawy, żeby nie kusiły złodziei.