Press "Enter" to skip to content

Kiedy i gdzie są urządzane loterie fantowe i gdzie należy zgłosić jej organizację?

Zdrapka jest to termin, który kojarzy nam się nieodzownie z jakąś grą losową, loterią oraz możliwością wygrania jakieś nagrody pieniężnej lub rzeczowej. Zdrapki pojawiają się zazwyczaj w przypadku zorganizowania loterii promocyjnych oraz loterii fantowych.

loteria

Autor: Andrew_Writer
Źródło: http://www.flickr.com

Loteria ze zdrapkami może być tak samo zorganizowana jak loteria promocyjna. O czymś takim jak loteria fantowa należy pomyśleć trzydzieści dni wcześniej. Pomysł na taką loterię nie ma potrzeby, aby był całkowity. Wszystkie dokumenty i zgłoszenie trzeba wysłać do Urzędu Celnego. Należy dopasować właściwą ilość punktów sprzedażowych oraz wprowadzić wolontariuszy. Potem trzeba przygotować losy. Obliczyć trzeba jak dużo osób będzie potrzebnych do sprzedawania losów. Pomyśleć także należy, kto oraz kiedy będzie te losy kupować oraz dopasować je trzeba do potrzeb. Także należy się namyśleć jak zamierzamy oferować losy i jaka będzie motywacja do kupienia losu.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, kliknij szybko tutaj, ponieważ ta oferta (https://notariuszpp.pl/depozyt-notarialny-wroclaw) na pewno również jest godna polecenia.

Jeżeli chodzi o loterię fantową, to bardziej istotne są argumenty emocjonalne niż wszystkie nagrody. Jeżeli okaże się, że termin, miejsce, ilość nagród oraz wygląd losów nie jest zgodny ze złożonymi do naczelnika Urzędu Celnego formularzami, to trzeba regulamin loterii fantowej poprawić i ponownie złożyć zgłoszenie do Urzędu Celnego. Jest na to trzy dni od daty, kiedy wystąpiła zmiana.

call center

Autor: Mighty Travels
Źródło: http://www.flickr.com
dochód

Autor: Martin Ilich
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielkie loterie fantowe są dobrym sposobem na zacieśnienie zintegrowania społeczeństwa lokalnego oraz pozyskania przychodów na statutowe cele przez przedszkola, gminy oraz przeróżne stowarzyszenia i parafie. Pomimo tego, że organizacji loterii towarzyszy pewien formalizm, to są one bardzo często spotykanym punktem wszystkich imprez albo festynów.

Loteria fantowa bardzo często jest wykorzystywana jako sposób zbierania pieniędzy na konkretne cele. Loteria fantowa może również towarzyszyć imprezom rozrywkowym lub społecznym. Mała loteria fantowa może być urządzona pod warunkiem zgłoszenia jej do Urzędu Celnego na trzydzieści dni przed jej rozpoczęciem.