Press "Enter" to skip to content

Kariera w IT|Jak znaleźć pracę w IT? Wypróbowane pomysły.

Czekasz cierpliwie, jednak aparat telefoniczny – jak na złość – ciągle milczy. A gdy nawet zdarzy się mu wydać parę dźwięków, to oferty, jakie dostajesz, trudno nazwać porywającymi.
Znalezienie roboty w IT nie jest proste.

transakcja
Twitter

Autor: studio PRowokacja
Źródło: studio PRowokacja
Dlatego czas wziąć sprawy w swe ręce i odszukać ofertę, za jaką stoją nie jedynie dobre pieniążki, lecz też możliwości rozwoju. Rozpocznij od podstaw. Strony z Ogłoszeniami o pracę? Myślisz, że to frazes. A jednak wielu chlebodawców swoje najnowsze propozycje w pierwszej kolejności ogłasza dokładnie tam. Sprawdź, w którym serwisie pokazuje się najwięcej ogłoszeń o pracę w Twej specjalności. Zaglądaj do serwisów regionalnych albo takich, które dopiero raczkują. Nowe serwisy bardzo często proponują chlebodawcom korzystniejsze stawki za publikację ofert, stąd pojawiają się w nich znacznie ciekawsze anonse praca (zobacz ile zarabia anestezjolog) IT. Wskazane jest przesyłać aplikacje do przedsiębiorstw specjalizujących się w naborze pracowników dla swych klientów. Każdy pretendent jest dla nich na wagę złota, zaś nabór prowadzony jest z reguły w ciągłym trybie (innymi słowy brak ogłoszenia na stronie wcale nie znaczy, że firma nie będzie zainteresowana Twymi umiejętnościami). Co osiągasz na współpracy z firmą rekrutacyjną? Pewność zaangażowania oraz praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju.
firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Sposób na wolnego strzelca. Jeśli specjalizujesz się w niezwykle wąskiej dyscyplinie, dobrze jest zaglądać od czasu do czasu na specjalistyczne fora . Często kooperację z pracodawcą dobrze jest zacząć od małych zamówień. W tym wypadku świetnie sprawdzają się coraz liczniejsze serwisy dla freelancerów. Fakt, stawki nie przynależą do dużych, ale to idealny sposób na zbudowanie silnego portfolio. Nierzadko niedocenianym przez specjalistów IT źródłem ofert pracy są media społecznościowe.

O ile konto w tychże serwisach już posiadasz, nie zdziw się, jeśli uzyskasz zaproszenie do kontaktu od nie znanego ci rekrutera. Fachowi head-hunterzy ogromnie często wypatrują aspirantów w takich serwisach. Opublikuj też swe ogłoszenie: praca programista w w/w serwisach.

Comments are closed.