Press "Enter" to skip to content

Języki przyszłości

Nie jest niczym oryginalnym, iż znajomość języka angielskiego jest dziś bezdyskusyjnym minimum, jeżeli zależy nam na należytym zawodowym rozwoju. Nadszedł jednakże okres, że władanie językiem angielskim nie wyróżnia nas spośród tłumu, dlatego powinniśmy poznać tzw.

„języki przyszłości”. Z angielskim spotykamy się dziś nieomal od najmłodszych lat. Znajomość angielskiego stała się bardziej obowiązkiem aniżeli wyborem. By zdołać wyróżnić się na dzisiejszym rynku pracy powinniśmy zatem zaimponować potencjalnym pracodawcom znajomością minimum jeszcze jednego języka obcego. Rozwijając swe możliwości lingwistyczne, inwestujemy w siebie – nigdy na tym nie przegramy.
Wyprawka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie masz drygu do uczenia się paru języków obcych równocześnie, oprócz języka angielskiego opłaca się próbować nauczyć się języka, jaki może się nam przydać w rozwoju zawodowej kariery. Niekoniecznie musi to być na przykład niemiecki bądź hiszpański – te także są już na tyle modne, że nie pozwolą się nam wyróżnić. Jaki język więc wybrać? Wedle najnowszych badań w nieodległej przyszłości najbardziej przydatna może okazać się znajomość języków mało znanych. Może nam to zapewnić dużą pensję. Pewnym z takich języków jest z pewnością język japoński Poznań to miasto, w którym znajdziemy już szkoły językowe proponujące naukę tego języka. Coraz to bardziej popularna staje się również nauka – talentum geografia matura online języka chińskiego. Jest tak m.in. z tej przyczyny, że kraj ów jest pewnym z najszybciej rozwijających się krajów na całym świecie.

Znajomość chińskiego może się już niedługo zwyczajnie opłacić. Błyskawiczny rozwój gospodarki chińskiej – a co za tym idzie rozprzestrzenianie się tego języka – na pewno nie przejdzie obojętnie względem światowego rynku pracy.