Press "Enter" to skip to content

Jakiego typu są dzisiejsze place zabaw? Czy są bardziej bezpiecznie niż dawniej? Jakie muszą być?

Nie ma chyba dziecka, jakie nie preferowałoby placów zabaw. To miejsce, gdzie każde dziecko pragnie przebywać, ponieważ jest tam mnóstwo zabawy, którą tak bardzo dzieci lubią.

Nie muszą się przejmować jednocześnie o bezpieczeństwo, bo to domena rodziców. To rodzice muszą sprawować nad nimi opiekę, obserwować i patrzeć, czy rzeczywiście nasze dziecko jest tam bezpieczne. Na szczęście place zabaw są coraz bezpieczniejsze.
A to znaczy, że nie powinniśmy się strasznie przejmować, że nasze dziecko zleci z czegoś, upadnie i zrobi sobie krzywdę. Najzwyczajniej w świecie place zabaw mają szereg ważnych norm, dzięki jakim nawierzchnia lub zabawki są z takich materiałów, że nie są groźne. Oczywiście zawsze obowiązkowej, żeby patrzeć na dziecko i je kontrolować, lecz na szczęście także nie musimy chodzić za nim krok w krok, jakby coś zaraz miało się stać.
konkursy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Wypadki na placach zabaw zdarzają się rzeczywiście rzadko, nieczęsto także ma miejsce to, że dziecko oddala się z placu zabaw i podąża w nieznane miejsce, gdyż siatka na plac zabaw to w dzisiejszych czasach podstawa. Dawniej nie wszystkie place były zabezpieczone, tak więc dzieciaki łatwo mogły pójść w inne miejsce, aktualnie na szczęście już tak to nie wygląda. To też niezbędne, ponieważ żaden pies ciastka dla psa nie wejdzie tam, gdzie są dzieci.
To rzeczywiście ważne, nie istnieje bowiem ryzyko, że nasze dziecko zostanie pogryzione przez bezpańskiego psa.

To bez wątpienia zwiększa bezpieczeństwo, powoduje, iż czas spędzony w takim miejscu nie jest katorgą i oczekiwaniem na zagrożenie, ale czymś miłym, co preferuje każdy rodzic jak i dziecko.