Press "Enter" to skip to content

Jakiego typu łóżka można teraz kupić dla synka mającego dziewięć lat albo dla córeczki w podobnym wieku

Gdy w mieszkaniu za parę tygodni ma się pojawić kilkudniowy maluszek, to jego rodzice pomału zaczynają przygotowywać wyprawkę. Oprócz ciuszków w najmniejszych rozmiarach, pieluch bambusowych i tych jednorazowego użytku czy nareszcie różnego typu balsamów czy maści, należy koniecznie zakupić nie byle jakie łóżeczko.

Najczęściej nabywamy łóżko drewniane ze szczebelkami, choć niektórzy opiekunowie inwestują tylko w łóżeczka turystyczne.

łóżeczko dziecięce

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego typu mebelków berbecie korzystają zaledwie dwa lata, a później trzeba myśleć o zakupie innego, oczywiście większego łóżka.
Kiedy opiekunowie zdecydują się nabyć piętrowe łóżko, to czterolatek bez wątpienia zaakceptuje taki wybór. Salony meblowe oferują rozmaite typy mebelków do spania, a najwięcej emocji budzą niewątpliwie modele zintegrowane – każdy krasnal chciałby mieć w swoim pokoju łóżko połączone z niewielkim biurkiem. Wspomniane konstrukcje, wyglądem przypominające na przykład zamki książąt, stają się atrakcją także dla dorosłych, a przede wszystkim dla gości w kwiecie wieku, którzy przyszli na niedzielną kawę. Jednak dla ojca najważniejsze powinno być bezpieczeństwo syna albo córki, dlatego ci najbardziej przezorni tatusiowie przed uiszczeniem należności sprawdzą, czy konkretne łóżko można przymocować do ściany.

dziecko

Autor: Melissa Hillier
Źródło: http://www.flickr.com

Niewielki metraż mieszkania w pewien sposób zmusza ludzi do kreatywnego myślenia. Partnerzy mieszkający w wieżowcach z epoki komuny często mają jedynie dwa pokoje, zatem jeżeli równocześnie mają dwójkę dzieci, to chcąc nie chcąc muszą je ułożyć do snu w jednym pomieszczeniu. A łóżko dwupiętrowe najczęściej bywa zamawiane dla rodzeństwa – starsza córka zajmuje najwyższą kondygnację, a najmłodszy berbeć odpoczywa, by tak powiedzieć, na parterze.
Kiedy w określonej rodzinie wychowuje się jedynak albo małżonkowie mają trójkę pociech, ale jednocześnie mieszkają w dużym budynku na obrzeżach miasta, to mogą kupić standardowe łóżka. Bądź co bądź, własny pokój na poddaszu z pewnością jest o wiele większym luksusem aniżeli możliwość odpoczywania na piętrowym łóżku. Pośród dostępnych sprzętów znajdziemy rozkładane jednoosobowe sofy, komfortowe tapczany, łóżka z drewnianymi poręczami lub recall healing wrocław niezwykle praktyczne tapicerowane wersalki – wybór bez wątpienia warto uzgodnić z synkiem albo córką.