Press "Enter" to skip to content

Jakie zabawki wybrać można dziecku?

Wśród rozmaitych zabawek osiągalnych w sklepach wciąż bardzo atrakcyjne są zestawy klocków. Kochają się nimi zabawiać tak mali chłopcy wznosząc przeróżne budowle czy samochody jak i małe panienki które to przeważnie wznoszą z klocków domy dla swoich laleczek.

Lego Super Heroes

Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba powiedzieć, że propozycja zestawów klocków jest dziś nadzwyczaj szeroka. Poczynając od klocków zwykłych, podobnych do tych jakimi my niegdyś się bawiliśmy, to jest są to drewniane, barwne prostopadłościany i rolki, przez klocki plastykowe których to odmian można spotkać nieogarnione ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, i inne tego rodzaju klocki firmy Lego, dopasowane do etapu rozwoju użytkowników.

Najmłodszym dzieciom to znaczy w wieku 3-6 dedykowane są zestawy Lego Duplo. Nauczają one dzieci rozpoznawać kształty zwierzaków, przedmiotów i osób, a także rozpoznawać podstawowe kolory. Tymczasem latoroślom ciut większym, w wieku 6-12 lat, zadedykowane są już wspomniane zestawy Lego Super Heroes które przedstawiają znane figury bajkowe. Mali użytkownicy mogą zatem gdy już poskładają klocki bawić się nimi jeszcze, mogą wczuć się w rolę swoich ulubionych postaci bajkowych.

Masz w planach zdobyć inne dane na omawiany temat? Na pewno notka z witryny (http://andragog.edu.pl/kierunki-studiow) również je ma, zatem kliknij tu i poznaj je szczegółowo.

Starszym już dzieciom, w wieku 12-16 lat zadedykowane są natomiast poważne zestawy Lego Technic.

zestaw klocków Lego

Autor: Brickset
Źródło: http://www.flickr.com

Za ich pomocą młodzi konstruktorzy tworzą przeróżne maszynerie, począwszy od aut, przez samoloty do koparek. Modele te mogą być nawet sterowane zdalnie. Uważam, że niewątpliwą wartością klocków lego jest to, że po skleceniu konkretnej budowy nasze dziecko nadal jest zainteresowane zabawom. Mam tutaj na myśli wspomniane już zestawy Lego Super Bohaterowie, Przygoda, Castle czy Lego Technic.

Plusem natomiast najprostszych klocków plastikowych czy stworzonych z drewna jest to, iż nie ograniczają one fantazji użytkownika, który może z nich złożyć prawie wszystko: auta, samoloty, domy dla lalek, mostki, ogrodzenia, lokomotywę, koszary dla miniaturowych żołnierzyków.

Podsumowując, w dziecięctwie i w wieku nastoletnim układanie klocków może spełniać ogromnie znaczącą rolę edukacyjną. W przypadku gdy zabawa w budowanie z klocków jest pretekstem do umacniania więzi rodzinnych, spełnia ona również funkcje socjalizujące.

Comments are closed.