Press "Enter" to skip to content

Jakie są zalety outsourcingu tymczasowych pracowników, kiedy tego typu rozwiązanie może się sprawdzić.

Marzeniem większości pracujących jest umowa na czas nieokreślony z pełnym zusem, rzecz jasna w należytej wysokości. Lecz w dalszym ciągu jest sporo osób, które z jakiś powodów takiej umowy nie posiadają. Niekiedy będzie to wynikać ze specyfiki lokalnego rynku pracy, gdzie zwyczajnie nie istnieją możliwości na to, żeby zdobyć stały etat.

rozmowa kwalifikacyjna
Są też osoby, które lubią niezależność i swobodę, i po prostu nie chcą takich umów. Wolą one pracować na własnych warunkach, wykonując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez konieczności rannego wstawania do pracy. Rzecz jasna model tego typu będzie się wiązał z tym, że przez pewien okres roku można nie mieć żadnych zleceń, a później trzeba będzie robić znacznie więcej niż zwyczajowe 8 godzin.

Sytuacja tego typu ma przykładowo miejsce w budownictwie. Między wiosną a jesienią ludzie z tej branży raczej na brak pracy nie muszą narzekać. Jednak zima to taki okres roku, że różnie może być z pracami, z tego też powodu często się zdarza, że w tym czasie duża ilość ludzi może mieć przymusowy urlop.

Obecnie coraz popularniejszy wśród naszych firm jest outsourcing kadr (sprawdź tutaj).

Poszukujesz ciekawych danych na przedstawiany temat? Z pewnością pod tym linkiem (ubezpieczenia-gcu.pl/) odnajdziesz takie wiadomości, które będą dla Ciebie niezwykłe.

Tu również przede wszystkim wykorzystuje się go w firmach, w których występuje sezonowość. Na przykład branża handlowa i spedytorska zaczyna potrzebować większą liczbę pracowników w grudniu. Ten czas trwa kilka tygodni, i w tym okresie sporo firm powiększa załogę nawet o połowę, jednak nie zatrudniając tych ludzi na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
W takich przypadkach całościową obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, umowami i pensjami będzie się zajmować zatrudniona do tego celu agencja pracy szczecin, a firma która potrzebuje kadry z kolei będzie się rozliczała z taką agencją. Dla firm potrzebujących na przykład większą liczbę pracowników w jakiś okresach czasu jest to bardzo dobre rozwiązanie (czytaj tu). Nie trzeba się w takim przypadku martwić ani o poszukiwania tych pracowników, ani o ich zatrudnianie, jedynie składa w agencji zapotrzebowanie, a wszystkimi sprawami związanymi ze znalezieniem odpowiednich ludzi zajmą się właśnie jej pracownicy.

Comments are closed.