Press "Enter" to skip to content

Jakie są najlepsze dekoracje okien? Jest to zależne rzecz jasna od kilku wytycznych. Warto je znać

Jaką wybrać dekorację okienną? Do wyboru znajdziemy kilka opcji, między innymi lniane zasłony, dekoracyjne firany, eleganckie rolety oraz tradycyjne, minimalistyczne żaluzje. Ważne przy wyborze jest zdefiniowanie stylu i funkcji, jaką powinny pełnić we wnętrzu.

żaluzja

Autor: brian weaving
Źródło: http://www.flickr.com
Być może zdecydujemy się na rolety rzymskie. Jest to typ dekoracji okiennej zrobionej z tkaniny zasłonowej, która jest przesuwana za pomocą łańcuszka lub sznurka. Jeśli roleta wykonana jest z tkaniny, która nie przepuszcza światła to będzie to dobry sposób na zaciemnienie pomieszczenia poprzez mocne przyleganie do okna. Mogą być także wykonane z tkaniny “woalowej”, wtedy będą pełniły funkcję nowoczesnej firany, która odgradza nas od widoku sąsiadów. Interesującym wyborem są także zasłony i firany.

Właściwie, można wybrać odpowiedni rodzaj do każdej stylistyki i koloru. Z różnorodnej oferty łatwo wybrać nawet te najprostsze jasne firany albo lniane zasłony. Są także na grube kotary do pomieszczeń klasycznych. Wzór oraz kolor z łatwością możemy dobrać do wnętrza, co zaznaczy jego stylistykę. Dzięki tradycyjnemu dobraniu firany i zasłony jesteśmy w stanie uzyskać uniwersalne lekkie rozproszenia światła w ciągu dnia, jak i szczelnego zakrycia w nocy. Są także rolety kasetowe oraz wolno-wiszące. Taki rodzaj dekoracji okna bardzo dobrze sprawdza się jako ochrona przed słońcem. Dzięki kasecie, prowadnicom i materiałom, których barwy możemy dopasować do koloru ram okiennych, roleta będzie delikatnym tłem dla zasłon albo firan. Mamy bardzo duży wybór materiałów, cienkich i w miarę przezroczystych.

Frapuje Cię tematyka omawiana w tym tekście? Poznaj poza tym też inne zbliżone treści – po prostu wejdź tutaj pompy ciepła.

żaluzje okienne

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją także takie dobrze ochraniające domowników przed światłem. Jeszcze jednym z rozwiązań są żaluzje poziome. Jest to bardzo uniwersalne oraz nowoczesne rozwiązanie. Przy pomocy regulacji kąta nachylenia lameli, można dawkować konkretną ilość słońca, które przedostaje się do pomieszczenia. Są też ochroną przed przesadnym ogrzaniem się pomieszczenia. Z powodu nowoczesnego charakteru żaluzje doskonale sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych. Lepiej wybierać żaluzje o szerokich lamelach, mniej więcej pięciu-sześciu centymetrów, gdyż korzystniej wyglądają, są też bardziej trwałe. Wiele różnych dekoracji okiennych można zakupić w żaluzje Kraków.

Comments are closed.