Press "Enter" to skip to content

Jakie okoliczności zmuszają nas do zakupu łóżek dwupiętrowych i z jakiego powodu niektóre modele mogą trochę zadziwić naszych gości

W naszym społeczeństwie sypialnia pełni kluczową rolę, tym niemniej przywykło uważać, że to pomieszczenie ma przede wszystkim intymny charakter i zaproszeni potrzebują specjalnego przyzwolenia pana i pani domu, aby móc w ogóle oglądnąć to miejsce.

Trochę inaczej sprawa się ma w przypadku pokojów młodzieżowych, które pełnią wiele ról. To tutaj uczniowie zawodówki odrabiają lekcje, odpoczywają, prowadzą ożywione dyskusje z kumplami, oddają się swoim zamiłowaniom. Czasami jednakże życie wymaga od nich tego, aby dzielili ze starszym rodzeństwem nie tylko pokój, lecz i łóżko.Oczywiście w żadnym razie nie cofamy się tutaj o dwa wieki, kiedy, zwłaszcza na biednych przysiółkach, spano w mało wyszukanych warunkach. Obecnie wspólne łóżko to piętrowe łóżko, gdzie braciszek śpi na górze, a siostra na dole albo vice versa. Czasem taka sytuacja, wymuszona przez trudne warunki mieszkaniowe, staje się przyczyną niesłabnących kłótni, na co, niestety, rodzice praktycznie nie mają żadnego wpływu. Są w stanie tylko wybrać, a później nabyć taki model, który w największym stopniu spełni pragnienia dzieci.

Sypialnia

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Reprezentanci starszego pokolenia boją się, że wnuczki, które śpią na górnej kondygnacji pozostają narażone na niebezpieczeństwo upadku z wysokości. Piętrowe łóżko (więcej na bywa jednak tak pomyślane, żeby na piętrze odpoczywało się tak samo dobrze jak na parterze. Dodatkowa barierka została zamontowana po to, aby zagwarantować dzieciakom i ich rodzicom spokojny sen. A poza tym takie produkty muszą pozostawać stabilne i wyprodukowane z dobrych gatunkowo surowców, np. drewna sosnowego. Wybrani producenci starają się również o ekstra atesty, np. Państwowego Zakładu Higieny.

Łóżka dwupiętrowe nie pozostają wynalazkiem ostatnich miesięcy, lecz dopiero obecnie zyskały nowy design i nowe (sprzedam apartament nad morzem) funkcjonalności. Z tego rodzaju mebla może korzystać również jedynak, a to wcale nie oznacza przykładowo takiej sytuacji, gdy w marcu śpi on na piętrze, a na jesień na parterze. Nazwą łóżka dwupiętrowe określa się też takie rodzaje mebli, gdzie na dole mieści się sekretarzyk, a na górze materac. To intrygujące rozwiązanie, które z pewnością zadziwi naszych przyjaciół, a i berbeć będzie zachwycony faktem posiadania takiego mebelka, szczególnie kiedy będzie miał kształt błękitnego zamku.

Comments are closed.