Press "Enter" to skip to content

Jakie mogą być najskuteczniejsze sposoby na szukanie określonych i ściśle określonych stron w sieci internetowej

Wyszukiwarka Google to skarbnica wiedzy wszelakiej. Z roku na rok strony dostępne pod jej szyldem zwiększają się w błyskawicznym tempie. Lecz wraz ze zwiększaniem się dostępnych linków nie idzie w parze edukacja użytkowników przeglądających te zasoby. Wielu nie potrafi skutecznie poszukiwać zadanych treści, wpisując w okienko wyszukiwarki całe złożone zdania i licząc, że wyskoczą im dziesiątki adekwatnych wyników, jakie będą spełniać wymagania.

Wyszukiwanie informacji

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Inni w taki sposób układają zapytania, że wyniki które dostają musieliby sprawdzać tygodniami, nim doszukaliby się zadowalających wyników. Tak dużo czasu przed komputerem i tyle pieniędzy przeznaczonych na internetowe połączenia zaprocentować powinno wzrostem świadomości internetowej użytkowników. A jednak większość przez lata nie rozwija się w żaden sposób, zostając bez przerwy na takim samym stopniu zaawansowania, niczym troglodyta, jaki za żadne skarby świata nie chce zejść z drzewa.

Obcowanie ze współczesnymi narzędziami obsługującymi wyszukiwanie wcale nie jest tak trudne, jak niektórym może się wydawać. Właściciele Google dbają o to by cały czas unowocześniać swoje dzieło tak, żeby mogło ono nadążyć za zwiększającymi się potrzebami szukania pośród coraz większej ilości bezwartościowych stron. Poszukując nowego stolika pod telewizor lub do łazienki nie wystarczy już wpisać w wyszukiwarce meble drewniane do salonu warszawa – belbazaar RTV i meble łazienkowe, gdyż w wynikach wyskoczą dziesiątki stron, z jakich zdecydowana większość w ogóle nie będzie zawierała oferty meblarskiej.

Szafka pod rtv

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Ograniczenie do frazy stolik szafka rtv (zobacz ofertę sklepu trochę zbliży do celu, lecz nadal ciężko będzie wyszukać oferty sklepów. To samo dotyczy frazy łazienkowej. Poszerzenie hasła do rozmiaru szafka łazienkowa słupek (zobacz ofertę sklepu internetowego) da być może specyficzną ofertę producentów tych nietypowych mebli, jednak może się okazać, że w ich żargonie nazwy będą inaczej brzmiały i tym samym wyszukiwarka też zaindeksuje je w jakiś inny sposób. Warto więc podawać takie zestawy słów opisujących szukaną frazę, aby jak najbardziej zawęzić wyniki wyszukiwania. W innym przypadku w miejsce sklepów do wyboru dostanie się śmieci.

Comments are closed.