Press "Enter" to skip to content

Jaki nośnik promocji jest obecnie najbardziej popularny?

Różni reklamodawcy bardzo często jako nośnik reklamy typu OOH chcą wykorzystywać billboardy, gdyż ich przekaz musi docierać do bardzo dużej grupy ludzi.

marketing meeting

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie w zasadzie każdy posiadacz działalności gospodarczej wie, jak niezwykle ważna jest reklama dla efektywnego działania działalności gospodarczej.

Jednym z najpopularniejszych narzędzi używanych w reklamie jest reklama typu OOH, która może docierać do bardzo dużej grupy odbiorców.

Czy zadziwił Cię ten artykuł? Aby zgłębić zagadnienie wejdź tu i poznaj więcej szczegółów – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

Najczęściej wykorzystywanym nośnikiem jest billboard. Jest to stosunkowo łatwa oraz bardzo dobrze zauważalna forma reklamy. Nie jest wielką sztuką samo jedynie zainwestowanie w billboardy, lecz utworzenie jak najbardziej skutecznego przekazu, który będzie spełniać swe zadanie, czyli będzie zachęcać klientów do kupna produktu albo skorzystania z promowanej usługi. Cała sprawa wydaje się być stosunkowo prosta, ponieważ przecież takie billboardy wiszą w centrach miast, przy głównych szlakach komunikacyjnych, więc hipotetyczna ilość potencjalnych odbiorców jest niezwykle duża. W większych miejscowościach właściwie wszędzie można zauważyć billboardy.

sala sądowa

Źródło: foter.com
Stworzenie wydajnego billboardu nie jest łatwe, choć niektórzy posiadają nieco odmienne zdanie. Wymyślenie stosunkowo prostego i jednocześnie interesującego przekazu to kwestia niełatwa. Zasada działania takiego nośnika jest taka, że podczas paru pierwszych sekund jego przekaz powinien dotrzeć do swojego klienta. Czynniki, w których ludzie podziwiają przekaz zawarty na bilbordzie (należy wziąć pod uwagę m.in.

ruch uliczny czy też korki) nie będą sprzyjały skupieniu, a wręcz przeciwnie – będą odciągać uwagę. Żeby więc billboard był w sposób pozytywny zapamiętany, powinien być stworzony niezwykle drobiazgowo.