Press "Enter" to skip to content

Jaki lektor j. angielskiego będzie najlepszym nauczycielem dla naszego dzieciaka?

Pod pojęciem profesjonalny lektor bardzo mało stoi. Lektor rzeczywiście musi być profesjonalny dla nas oraz dla naszego dzieciaka. Jego perfekcyjne podejście należałoby osądzać nie jedynie przez pryzmat doświadczenia, lecz również pod kątem osobowości i podejścia do samego procesu nauczania.

Lektor języka angielskiego musi mieć przygotowanie pedagogiczne i naturalnie niezwykle dobrze znać język angielski. W szkołach językowych zdarzają się wypadki, że moglibyśmy trafić na przekwalifikowanego nauczyciela, który nadzwyczajnym anglistą nie jest mimo starań. Należałoby także zwracać uwagę na podejście takiego lektora do nauczania i jego sposób komunikowania się z młodymi osobami. Lektor języka angielskiego powinien być dobry, a najlepiej idealny dla naszego dzieciaka. Przy wybieraniu nauczyciela mogłyby dopomóc opinie kursantów o danej placówce lingwistycznej oraz o lektorach w tamtym miejscu działających. Praca z native speakerem w czasie nauki języka angielskiego zapewnia nauczanie za pośrednictwem metody impresji językowej. Jeśli mówimy i słuchamy jedynie w j. obcym, to mamy okazję na szybsze oswojenie się z tym językiem. Co niezwykle ważne, również posiadamy możliwość wykształcenia dobrego akcentu. Jeżeli nasze potomstwo jest małe, to tego typu metoda może być bardziej skuteczna niż praca z lektorem, dla jakiego j.https://www.eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html (zobacz https://www.eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html)angielski jest to drugi język.
lektor języka angielskiego

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli wybieramy lektora dla dziecka większego, które prawidłowo jeszcze nie mówi po angielsku, to wtedy należałoby namyśleć się czy będzie to idealny wybór. Wziąć należy pod uwagę fakt, że jeśli frustracja, która związana jest z zupełnym brakiem zrozumienia słów wypowiadanych przez lektora będzie duża, to wtedy potomstwo może do nauki się zniechęcić.

Działalność z native speakerem daje okazję poznania j. angielskiego w najskuteczniejszym wydaniu, ale również anglosaskiej kultury. Nie zawsze ci lektorzy, dla których język angielski jest kolejnym językiem są lektorami gorszymi.