Press "Enter" to skip to content

Jaką działalność założyć, jeśli uwielbiamy uczyć innych?

Jeżeli posiadasz dużą wiedzę z informatyki i potrafisz przekazać ją innym, mógłbyś stać się korepetytorem. Jeśli na Twoje korepetycje znajdą się klienci, wtedy Twoja spółka z działalności jednoosobowej niezwykle szybko przekształci się w platformę szkoleniową.

Zgodnie z polskim prawem osoba, która daje korepetycje z informatyki i chce działać zupełnie legalnie, to powinna założyć działalność gospodarczą. Można to wykonać w bardzo prosty sposób. Wystarczyłoby jedynie wpisać firmę do CEIDG. Można to wykonać elektronicznie albo w urzędzie. Przy rejestrowaniu firmy wybiera się kody PKD, które będą określać zasięg funkcjonowania podmiotu. Profesjonalna firma edukacyjna, która udziela korepetycji z nauk informatycznych, powinna posiadać firmowy rachunek bankowy. Powinna także przygotować pieczątkę. Najlepiej by było, gdyby właściciel zaprojektował i wydrukował sobie ulotki. Gdy spółka się rozkręci i będziesz dawać korepetycje w postaci kursów i dłuższych szkoleń, wtedy mógłbyś starać się o akredytacje Kuratorium Oświaty. Taki dokument podniesie rangę i poprawi wizerunek edukacyjnej firmy, która oferuje korepetycje (zobacz koniecznie tutaj: e-korepetycje) z informatyki.

wykład

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Korepetytor może pracować przeważnie u klienta. Jeżeli większość czasu spędza poza budynkiem oraz w niektórych jedynie przypadkach przyjmuje wychowanków w domu, to mógłby działalność gospodarczą zarejestrować w swoim domu. Musimy jedynie mieć świadomość tego, aby przeznaczyć jeden pokój do tego celu. Korepetycje podczas obecności innych domowników i przy włączonym tv czy w kuchni nie będą zdawać egzaminu. Uczeń, który uczęszcza na korepetycje powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki do nauki. Z tego względu konieczne będzie biurko albo stół z oświetleniem i niezwykle wygodne krzesła biurowe.

Jako korepetytor można pracować samemu lub w zespole. Na samym początku można funkcjonować samodzielnie a kiedy zamówień będzie przybywać, w takiej sytuacji można zbudować zespół profesjonalnych korepetytorów.