Press "Enter" to skip to content

Jak zagospodarować atrakcyjny plac zabaw dla maluchów?

Maluchy w każdym wieku zazwyczaj są naprawdę ruchliwe, wobec tego większość rodziców próbuje w stosowny sposób spożytkować ich energię, gdyż w innym wypadku przekształci się ona w niczym niezakłócone rozrabianie. Świetnym rozwiązaniem są rzecz jasna wizyty na placach zabaw, dostępnych w każdym mieście. Takie publiczne place zabaw są najczęściej wyposażone w zaawansowany oraz bezpieczny sprzęt, niemniej warto jest zastanowić się nad urządzeniem ich namiastki w swoim ogrodzie. Jak?

plac zabaw

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności, należy przystosować wyposażenie do wieku oraz zainteresowań dziecka. W przypadku dzieci najmłodszych najlepiej jest zainwestować w piaskownicę – ona na pewno zainteresuje pociechę oraz posłuży kilka lat, a także w bezpieczną huśtawkę czy zjeżdżalnię. Większe maluchy stają się jednak zdecydowanie bardziej wymagające. Interesującym rozwiązaniem są na przykład bramki piłkarskie – duża bramka piłkarska.

Interesuje Cię omawiany materiał? Jeżeli tak, to zachęcamy do kliknięcia tu. To ciekawe omówienie, które też na pewno Cię zaabsorbuje!

Pozwalają one na grę w piłkę nożną, jaką najczęściej chłopcy uwielbiają, mimo to dziewczynki na pewno również skuszą się na tego rodzaju aktywność.

Sama bramka do piłki nożnej jest naprawdę tania, w związku z tym każda osoba będzie mogła sobie pozwolić na jej kupno. Oczywiście, można postarać się również o jej samodzielne wykonanie. Sprawdzi się bramka piłkarska z drewna, którą niekiedy można zobaczyć na starych boiskach, jakie okoliczni mieszkańcy wyposażyli własnymi siłami. Nie należy jednakże przesadzać z ich wielkością. Dzieci będą doskonale się bawiły strzelając do malutkich bramek, jakie jednocześnie nie zajmą całego ogrodu – .

plac zabaw

Autor: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Źródło: http://www.flickr.com

W sklepach sprzedawane są specjalne moduły składające się z kilku elementów, przeznaczone do urządzenia ogrodowego placu zabaw. To interesująca alternatywa, jako że nie trzeba wykonywać niczego własnoręcznie. Planując ich wybór należy przede wszystkim sprawdzić jakość konstrukcji. Musi być zrobiona z wysokiej jakości tworzyw, z dbałością o nawet najmniejsze szczegóły, ponieważ jedynie w takim przypadku dziecko będzie w czasie zabawy całkowicie bezpieczne. Ogrodowy plac zabaw z pewnością będzie odznaczał się dużym zainteresowaniem, a jego urządzenie nie nastręczy kłopotów. W ten sposób można zachęcić malucha do przebywania na świeżym powietrzu, co w dobie komputerów i telewizji nie zawsze jest łatwe.

Comments are closed.