Press "Enter" to skip to content

Jak wygląda odpowiedni styl ubioru, w jaki sposób może w tym pomóc zawodowy stylista.

Wiele osób, zwłaszcza kobiet, pragnie pięknie wyglądać. Przeważnie same dbają o swój wizerunek, same wybierają odzież i dodatkowe akcesoria. Jednak rezultaty tych samodzielnych wysiłków bywają bardzo różne. Niektóre stylizacje są oryginalne i ciekawe, przyciągają one wzrok przypadkowych przechodniów i znajomych, a w niektórych lepiej nie pokazywać się publicznie.

modna kobieta w stroju do pracy

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Niestety osoby ubierające się same niekiedy nie są do końca krytyczne względem siebie, stając przed lustrem będzie im się wydawać, że doskonale się prezentują, a w rzeczywistości będzie zupełnie odmiennie. Bo w praktyce dobre zestawienie dodatków i stroju tak żeby całość była spójną całością nie należy do łatwych rzeczy. Będzie wymagać nie tylko dobrego rozeznania w panującej obecnie modzie, ale również elementarnych zasad dotyczących dobierania kolorów i wzorów. Niektóre osoby mają to niejako we krwi, nawet bez zbytniego uczenia się dają sobie radę z tym wyśmienicie. A z kolei niektóre raczej powinny poczytać na temat zasad kompozycji ubiorów lub choć kilka razy poradzić się stylisty – sprawdź ofertę na .

Wiele osób jest tak pewnych tego, co umie, że nawet pomimo przypadków popełnienia sporych gaf modowych uważają się za wielkich znawców. A przecież poproszenie o pomoc stylistów niczym wstydliwym nie będzie, wręcz przeciwnie, korzysta z tego coraz więcej osóbb ze świata biznesu i mody. Stylistka doradza jednak nie tylko ludziom z pierwszych stron gazet, lecz również zwykłym osobom, które nie czują się dobrze w obecnym wizerunku i chciałyby zmienić swoją prezencję. Czasami potrzeba tu będzie jednorazowa, na przykład na jakieś wyjątkowe wydarzenie, a czasami zmiana kompleksowa, zaczynając od makijażu i fryzury, a na butach i ubraniach kończąc.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto byłoby bardziej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tutaj spódnica midi.

Taka zmiana wyglądu będzie wymagać od stylisty dokładniejszego poznania klienta i zapoznania się z jego temperamentem i oczekiwaniami. Dopiero po tym przystąpić będzie można do przemian, niekiedy mają one kosmetyczny charakter i poprawę drobnych szczegółów, a czasami potrzeba zmieć połowę zawartości szafy.

Comments are closed.