Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać fotografika na ślub?

Każda z par młodych chce posiadać śliczną pamiątkę w postaci ślubnych fotografii. Nie wszyscy jednakże wiedzą, z usług którego fotografa ślubnego korzystać.
W jaki sposób rozróżnić fachowca od osoby, która wyłącznie twierdzi, iż profesjonalnie zajmuje się fotografią ślubną? Rozmaitość kadrów oraz pomysł będzie to pierwszy oraz najważniejszy test.

w supermarkecie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
dron

Autor: H. Michael Karshis
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle ważne jest, ażeby zdjęcia miały właściwą ekspozycję, były wystarczająco ostre a także miały dobrze oświetlony drugi plan, ażeby miały dobrą kolorystykę a także były dobrze opracowane w graficznym programie. Najistotniejsza więc jest nie ilość zaproponowanych przez fotografika zdjęć, lecz bez wątpliwości ich jakość i właśnie tą dewizą kierujcie się, wybierając danego fotografa.
Na spotkaniu poznajcie szczegółowo portfolio fotografika, spytajcie o jego propozycje ujęć tak w dzień ślubu jak i na plenerze, czy ma dron i wykonuje fotografie z góry.

Ten dający do myślenia wpis zwyczajnie trzeba poznać. Dotyczy zbliżonej kwestii, więc bez wątpienia warto go poczytać. Kliknij – uczciwie zalecam tę stronę (https://asterion.com.pl/)!

Najlepiej umówić się na tak zwaną narzeczeńską sesję (wypróbujecie, jak czujecie się w obecności pana fotografa). Wydacie na taką dodatkową sesję dodatkowe pieniążki, lecz będziecie wiedzieć, w jaki sposób fotograf wykonuje swoją pracę oraz co najważniejsze – jakie są rezultaty tej pracy. Album musi obejmować rozmaite sytuacje, uchwycone na fotografiach, zaczynając od przygotowań, przez ślub, aż po plener. Fotografik to troszeczkę artysta, nie akordowy robotnik. Każdy będzie miał swój indywidualny styl. Wybierzcie ten, jaki w największym stopniu Wam odpowiada.

Żaden zawodowy fotograf nie powinien dać klientowi zdjęć nietkniętych graficznym programem. Poprawienie ich jest bardzo ważne jak też czasochłonne oraz powinno wpisane być w obowiązki fotografa.