Press "Enter" to skip to content

Jak skutecznie opanować swój czas? Jak odzyskać władanie nad swoim planem dnia?

Umiejętność zarządzania grafikiem, określana także jako zdolność zarządzania sobą w czasie jest dziś bardzo doceniana. Pracownik, który potrafi właściwie planować swoje zadania i obowiązki jest na wagę złota, a mama, która bez zarzutu spełnia wszystkie obowiązki, a przy tym zawsze znajdzie czas czas dla rodziny jest bezcenna.

szkolenie

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Określenia typu „szkolenia zarządzanie”, „zarządzanie sobą w czasie” to obecnie dość często wpisywane w wyszukiwarkach internetowych – Training Partners. Zależy nam na zwiększeniu efektywności, więc poszukujemy ciekawych rozwiązań. Profesjonalna obsługa klienta, w przeróżnych branżach, będzie miała miejsce, jeśli osoba wykonująca usługi będzie zarządzanie sobą w czasie miała w małym palcu. Bardzo ważne jest to, by tak rozplanowywać grafik, by czas zajęty był tylko w 60 %. Dlaczego? Sęk w tym, by mieć minimum 20% czasu zapasu. Mogą bowiem przytrafić się wydarzenia nie do przewidzenia, które nie sposób przewidzieć.

praca

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się podzielić to, co mamy do zrealizowania na grupy – profesjonalna obsługa klienta ma gromne znaczenie. Nie rozdrabniajmy się. Jeśli mamy napisać 20 maili – zróbmy to za jednym zamachem. Pisanie na raty, parę wiadomości między innymi zadaniami, zabiera znacznie więcej czasu. Bardzo dużo czasu zabierają nam, choć zwykle sobie tego nie uświadamiamy, przerywniki. Zminimalizowanie ich to fundamentalny krok na drodze do efektywnego zarządzania własnym czasem. Warto usiąść i na spokojnie zastanowić się, o jakie czynności chodzi. Dobrym pomysłem jest wypisanie na kartce i przemyślenie, jak można je ograniczyć, a może w ogóle jesteśmy zdolni z nich zrezygnować? Kolejna istotna sprawa to wymienienie priorytetów, tego, co jest dla nas istotne.

Sprawdź autorski serwis – należy kliknąć na podany niżej link i w nowym artykule można poznać dodatkowe treści na ten pasjonujący temat.

Lepiej skupić się na wyniku, jaki musimy osiągnąć, a nie na czynnościach, które trzeba dokonać, by do tego celu dotrzeć – czy zarządzanie sobą w czasie jest naprawdę takie ważne?. Rosnącym zainteresowaniem i popularnością cieszą się specjalne szkolenia i warsztaty. By znaleźć takie, które spełnią skonkretyzowane wytyczne wystarczy wykorzystać wyszukiwarkę internetową i wpisać frazy: „szkolenia zarządzanie”, „zarządzanie czasem szkolenia”, „profesjonalna obsługa klienta szkolenia”.