Press "Enter" to skip to content

Jak najlepiej zaplanować sypialnię?

Są ludzie, którzy ledwo co zwlekli się z łóżka, a już marzą o tym, by do niego wrócić. Kochamy spać, a co niektórzy najchętniej spędziliby w łóżku okrągły dzień. Niestety, okrutna rzeczywistość nie pozwala nam na to, stąd też, chcąc nie chcąc, trzeba się co rano rozstawać z naszym ukochanym meblem. Za to potem, po długim dniu, z wielką przyjemnością rzucamy się na mięciutkie łóżko.

projekt łóżka

Autor: Kolekcja Mebli Klose
Źródło: www.klose.pl
Mawia się, że jak sobie pościelimy, w taki sposób też się wyśpimy. To wielka prawda. Aby zagwarantować sobie przyjemny i dobry sen, powinniśmy zatroszczyć się o parę spraw. Rozpocząć musimy przede wszystkim od sypialni. Pomieszczenie, gdzie śpimy, ma przede wszystkim służyć odpoczynkowi. Zadbajmy więc o to, aby wnętrze było właściwie zaaranżowane. Zastanówmy się, które odcienie nas uspokajają. Gdy już wybierzemy odpowiednią kolorystykę, zacznijmy od pomalowania ścian odpowiednią farbą. Pamiętajmy jednocześnie o cechach barw. Można zdecydować się na chłodniejszą albo ciepłą kolorystykę.

Kiedy już uporamy się z odpowiednią tonacją barw, przejdźmy do rzeczy najistotniejszej, a więc do łóżka. To, z pewnością, najważniejszy przedmiot w tym pokoju, stąd też nie można go kupować w pośpiechu. Wybrać możemy wiele przeróżnych typów i aranżacji. Jeżeli lubimy komfort, zdecydujmy się na nowoczesne i klasyczne modele. Gdy marzy nam się nietuzinkowa sypialnia, zainwestujmy w łóżko w starym stylu. Można również wybrać królewskie łoże z baldachimem. Opcji jest rzeczywiście wiele, a wszystko jest uzależnione od naszych upodobań. Kupując łóżko, nie zapominajmy, że zazwyczaj kupujemy same stelaże do łóżka. Za materac (zobacz piankowe materace 140×200) trzeba płacić oddzielnie.

Gdy łóżko już jest, pora dobrać pasujące meble. Postarajmy się nie zagracać naszej sypialni zbędnymi meblami. Nie szalejmy też z ozdobami. Gdy będziemy mieli wokoło za dużo bibelotów, nie uda nam się porządnie wypocząć. W zaśnięciu mogą nam pomóc rośliny w doniczkach. Możemy kupić aromatyczną lawendę, która charakteryzuje się uspokajającym działaniem. Jej kojący zapach na pewno pomoże nam spokojnie zasnąć.