Press "Enter" to skip to content

Jak kupować edukacyjne zabawki dla najmłodszych

Rodzice niejednokrotnie rozważają, jakie zabawki kupować swoim pociechom. Stoją przed nie lada wyzwaniem, bowiem we współczesnym świecie półki sklepowe wręcz uginają się pod dostępnym towarem, wabiąc radosnymi kolorami i dźwiękami. Co wybrać? Stawiać na wartości edukacyjne czy dać się przekonać potomkowi i kupić produkty reklamowane w telewizji?

zabawka

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, by zabawka nie stwarzała ryzyka dla malucha. Z tej racji trzeba wybierać artykuły adekwatne do wieku dziecka. Dziecko dwuletnie nie powinno bawić się małymi klockami czy niewielkimi elementami, albowiem w każdym momencie może się nimi zadławić – i nieszczęście gotowe. Co więcej, kupowane zabawki muszą być pieczołowicie wykonane z materiałów, które nie są niezdrowe, nie mieć ostrych kantów i posiadać odpowiednie atesty. Zawsze lepiej jest wydać więcej będąc pewnym, że nie kupujemy kiczu, który może zagrozić zdrowiu albo biofeedback warszawa życiu malucha. Poza nieszkodliwością zabawki muszą po prostu sprawiać radość – tutaj również ma znaczenie wiek pociechy (niedrogie lalki dla każdej dziewczynki).

Na ogół im starsze maluchy, tym więcej się dopominają – z pewnością dla dziecka z przedszkola nie będą atrakcyjne zabawki przeznaczone dla niemowląt. Zabawki z reguły mają oznaczenia sugerujące zalecenia wiekowe, co bez wątpienia ułatwia decyzje. Firmą, która stawia na pierwszym planie bezpieczną i radosną zabawę, jest Fisher price. Co więcej, zwraca dużą uwagę na walory edukacyjne, co jest kolejnym czynnikiem, o którym nie można zapomnieć wybierając się na zakupy do sklepu

zabawka

Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

zabawkowego. Fisher price dokłada ogromnych starań, aby produkowane przez niego zabawki dawały wartościową zabawę oraz pobudzały do aktywności. Przez to przyczyniają się do zdrowego i właściwego rozwoju szkraba wspierając koordynację ruchowo-wzrokową, wzmacniając zdolność koncentracji, dostarczając wiedzy niezbędnej w codziennym życiu a także ucząc logicznego myślenia. Zabawa powinna nie tylko dawać przyjemność, ale także inspirować umysł oraz rozwój motoryczny.

Wybierając stosowne zabawki mamy szansę, aby zapewnić dziecku wesołe dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Pamiętajmy też o prostych, szmacianych lalkach albo drewnianych klockach – one również mają nieoceniony wpływ, gdyż rozwijają kreatywne myślenie oraz pobudzają wyobraźnię. Należy jedynie zachować równowagę (znajdź zabawkę dla swojej pociechy na

Comments are closed.