Press "Enter" to skip to content

Jak idealnie dopasować żyrandol do każdego wnętrza w mieszkaniu?

Żyrandol to najczęściej o wiele więcej niż tylko oświetlenie. W większości pomieszczeń to bardzo ważny element, który jest idealnie dopasowany do wnętrza i stanowi jego ozdobę. Stylowe żyrandole w domach muszą zatem zostać właściwie dopasowane, zarówno pod kątem wielkości, jak także wyglądu wnętrz.

Duże żyrandole klasyczne pełne różnorakich ornamentów nie będą nazbyt dobrze prezentować się w niewielkich, ciasnych pokoikach, idealnie natomiast spełnią swoją rolę w większych salonach. Prosty, niewielki żyrandol nie sprawdzi się w wystawnej jadalni, natomiast może świetnie prezentować się w przytulnej sypialni. Należy więc zwracać uwagę na tego typu detale dobierając idealny żyrandol do swojego domu.

Oświetlenie lampy kryształowe nowoczesne spełnia bardzo ważną funkcję w każdym mieszkaniu.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

W szczególności istotne jest rzecz jasna światło centralne, którego zadaniem jest oświetlanie całego pomieszczenia, w jakim się znajdujemy. I właśnie w tym przypadku sprawdzają się idealnie żyrandole, jakie nie tylko zapewniają odpowiednie światło, lecz oprócz tego są dopełnieniem interesującej aranżacji. W przypadku mieszkań o nowoczesnym wystroju, najczęściej sprawdzają się żyrandole skromne, a równocześnie o ciekawych formach – w tej sytuacji liczą się w głównej mierze unikalne pomysły. W skromnych, minimalistycznych wnętrzach żyrandol bardzo często stosowany jest jako główna, a czy nawet jedyna dekoracja.

Światło (plafony kryształowe nowoczesne) niezwykle ważną rolę pełni również w pokoikach dla dzieci. W tym przypadku ważny jest nie tylko żyrandol, lecz i wszelkiego typu kinkiety dla dzieci zamieszczane na ścianach, czy też lampki stojące przy łóżku bądź biurku. Dzieci dużo czasu spędzają w swoich pokojach, ucząc się i bawiąc, a do tego niezbędne jest odpowiednio dobrane oświetlenie. W sklepach współcześnie znajdziemy bardzo wiele różnorodnych, ciekawych żyrandoli przeznaczonych do pokojów dziecięcych.

Bardzo dużą uwagę trzeba zwracać również w przypadku żyrandoli do innych wnętrz w mieszkaniu – nawet w łazience są one niezbędne z powodów praktycznych, jak również dekoracyjnych. Nie stanowią wyłącznie dodatku, tylko integralną część każdej przestrzeni. Mnóstwo ludzi, szczególnie w klasycznych, dekoracyjnych mieszkaniach, wybiera bardzo dostojne, bogato zdobione żyrandole, pełne oryginalnych ornamentów.

Comments are closed.