Press "Enter" to skip to content

Jak działa giełda – podstawowe terminy, jakie pomogą nam zrozumieć detale giełdowych parkietów

Giełda dla statystycznego Kowalskiego to pojęcie znane z filmów i dzienników informacyjnych bądź też ekonomicznych. Więcej informacji na ten temat pojawia się w momencie większych kryzysów finansowych bądź też spektakularnych upadków dużych firm.

nasdaq

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com
sprzątanie

Źródło: sxc.hu
Aczkolwiek poza takimi przypadkami większość z nas nie ma większego pojęcia o tym w jaki sposób funkcjonuje giełda oraz jakie ma znaczenie w współczesnym świecie.
Czy znacie może takie pojęcia jak Dax, WIG albo też indeks giełdowy? To terminy, które są ściśle powiązane ze światem giełdy papierów wartościowych przeczytaj na się z informacjami na stronie informacji na . Wielkie ośrodki finansowe, jakie mają swoje siedziby w NY czy też Londynie operują na rynku giełdowym niewyobrażalnymi wręcz dla normalnego człowieka kwotami.więcej zobaczysz na stronie (powołaj się na nas)Mówiąc wprost, chodzi o moment, gdy dochodzi do finalizacji transakcji pomiędzy graczami, a przedmiotem transakcji są akcje przedsiębiorstw notowanych na giełdzie. Generalnie, kiedy jesteśmy posiadaczami akcji jakiejś firmy zostajemy stajemy się tym samym niejako współwłaścicielami jej części. Przedsiębiorstwa postanawiają wkroczyć na giełdę celem pozyskania środków finansowych w zamian proponując właśnie udziały.

Co niezwykle interesujące, giełda papierów wartościowych to doskonałe źródło informacji odnośnie stanu rynku kapitałowego a także gospodarki nasdaq. To, co dzieje się w trakcie sesji może mieć niebagatelny wpływ na realne funkcjonowanie milionów ludzi.

Obserwowaliśmy to wielokrotnie choćby na Nasdaq, a więc giełdzie papierów wartościowych USA w obliczu kryzysów finansowych oraz krachów wielkich korporacji i wielkich instytucji finansowych.

Comments are closed.