Press "Enter" to skip to content

Jak dużo funkcjonuje chińskich dialektów oraz który jest najważniejszy?

Gdy nadchodzi połowa września, to tempo nauki zaczyna znacząco przyspieszać. Wszyscy nauczyciele zadają jeszcze więcej zadań, więcej też wymagają. Pojawiają się także pierwsze trudności, na które natrafiają uczniowie.

Jest to zatem idealna chwila, aby zacząć pobierać korepetycje. Uzupełniające zajęcia z wybranego przedmiotu nie są żadnym powodem do wstydu. Zestawienia wskazują, że co drugi uczeń korzysta z korepetycji. Do najpopularniejszych przedmiotów zalicza się m.in. język polski, angielski czy też matematykę albo fizykę. Na podobnej zasadzie można uczyć się również innych języków obcych. Jeżeli dla przykładu interesuje Cię język chiński Wrocław to miejsce, w którym odnajdziesz doskonałych korepetytorów. Język ten albo spokrewniona grupa języków, zatem tzw. makrojęzyk, zalicza się do chińsko-tybetańskiej rodziny. W piśmie przeważnie nie oddaje się wszystkich różnic w wymowie. Inaczej mówiąc zapis jest taki sam, jednak jego wymowa mogłaby się odróżniać zależnie od dialektu albo języka używanego przez użytkownika.

Ciekawią Cię dalsze newsy (https://ipschool.pl/) na ten temat? To świetnie, bo z przyjemnością stworzyliśmy dla Ciebie kolejne ciekawe wątki.

Różne dialekty mogłyby być wzajemnie niezrozumiałe.

gadżet

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonuje aż kilkanaście języków chińskich. Standardowy język chiński nazywany jest jako standardowy język mandaryński. Jest to formalny język Chińskiej Republiki Ludowej, który był stworzony w latach pięćdziesiątych. Jest on wykładany w chińskich szkołach od 1956 roku. Według rezultatów zrealizowanego spisu powszechnego z 2004 r., we wspomnianym języku mówi w Chinach około 840 mln osób. Obcokrajowców, którzy już posługują się tym językiem oraz takich, którzy właśnie się go uczą, chińskie władze oceniają na około 30 mln.

Jeśli chcesz dołączyć do takiej grupy, mógłbyś dobrać korepetycje z języka mandaryńskiego. Przeprowadza się je we Wrocławiu. W czasach globalizacji na pewno szybko będzie to dobrą inwestycją.