Press "Enter" to skip to content

Jak dobrze zaaranżować kawalerkę?

Kawalerka to niełatwe wnętrze do urządzania. Powodem jest głównie niewielki metraż. Nieduże wnętrza za każdym razem stanowią wyzwanie. Po pierwsze architekt aranżujący pomieszczenie powinien postawić na odpowiednią funkcjonalność, a z drugiej postarać się o walory wizualne. Gdy jest mało przestrzeni niełatwo pomieścić ciekawe ozdoby czy dobrze dopasowane szafki i stoły, które nie zmniejszą funkcjonalności mieszkania.

designerskie wnętrze

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wobec tego dać sobie radę z kawalerką? Po pierwsze, dobrze jest postawić na elementy wyposażenia, które mają rozmaite dodatkowe schowki i szuflady. Jeżeli każda szafa czy ława będą miały dodatkowy schowek, bez większego kłopotu schowasz wszystkie niezbędne rzeczy. W sklepach znajdziesz dużo takich elementów wyposażenia. Są one wygodne w codziennym użyciu, a dają znacznie większe możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Jeśli dobierzesz praktyczne meble uda Ci się również zmniejszyć ilość obiektów w kawalerce (pomysły na urządzanie kawalerki). W mieszkaniu zrobi się dość klaustrofobicznie jeżeli postawisz na zbyt dużo elementów. Straci na tym tak funkcjonalność, jak i strona wizualna. Pomieszczenie nie może być przeładowane. W takim wypadku będzie zawsze wyglądać, jak bałagan. To samo można powiedzieć o dekoracjach. Nie kupuj zbyt dużej ilości dekoracji. Raczej wybierz parę najciekawszych dekoracji.

Salon, meble włoskiej marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Warto je co jakiś czas pozmieniać, kiedy zaczną Cię nudzić. Ważne, by nie stawiać wszystkich naraz, gdyż kawalerka będzie wyglądać ciasno. A jak dobrać barwy? Tutaj rzecz jasna najdoskonalszym rozwiązaniem okażą się jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, zobacz jeszcze ten link. To naprawdę ta oferta (https://gsmeble.pl/), na której odnajdziesz podobne informacje.

Nie zapomnij o tym, by wybrać maksymalnie trzy barwy. Zbyt duża liczba kolorów także wizualnie zmniejszy kawalerkę.

Comments are closed.