Press "Enter" to skip to content

Jak być odpowiedzialnym konsumentem?

Wiele osób decyduje się dziś na zakup niektórych towarów tylko dlatego, że podobną potrzebę wzbudziła profesjonalna reklama w telewizji czy internecie. Jest to bardzo ogromne niebezpieczeństwo. Już teraz społeczeństwo określa się mianem społeczeństwa konsumpcyjnego, ponieważ skupia się na kolejnych zakupach, nawet gdy konkretne przedmioty w ogóle nie są im potrzebne. Jak w takim razie być rozsądnym konsumentem? Jak kupować, żeby nie obudzić się z uszczuplonym kontem bankowym?

zakupy
Przede wszystkim, należy zastanowić się nad tym, czy konkretna rzecz jest nam faktycznie potrzebna. Ma to priorytetowe znaczenie. Na przykład, kupując kolejny gadżet elektroniczny, warto sprawdzić stan poprzedniego modelu, ocenić swoje możliwości finansowe i to, czy zakup nie będzie tylko chwilową zachcianką do momentu, aż na rynku pojawi się inna propozycja. Poza tym, faktycznie istotna jest kwestia ceny, przede wszystkim w przypadku poważnych wydatków.

Na przykład, gdy planuje się kupno alkomatu, nie należy decydować się na dokonanie transakcji w pierwszym sklepie, nie porównując pozostałych ofert, gdyż alkomaty/neonet pl.10745 mogą być o wiele tańsze niż te same urządzenia w innym sklepie elektronicznym. Doskonałym rozwiązaniem jest też zapoznanie się z asortymentem sklepów internetowych, gdyż w sieci ceny najczęściej są dużo niższe. Tak samo można postąpić ze środkami medycznymi, jak alergia tabletki. Ich zakup w normalnej aptece może okazać się dosyć kosztownym posunięciem, podczas kiedy apteki internetowe kuszą konkurencyjnymi cenami oraz promocjami – różne modele alkomatów.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego zagadnienia i czytaj artykuł o tym, co niezwykle Cię interesuje.

zakupy

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą ostrożność należy zachować podczas zakupów dla dzieci. One bowiem wymagają wyłącznie artykułów bezpiecznych, wysokiej jakości. Jedną z najistotniejszych kwestii jest rodzaj kupowanego mleka, kiedy matka nie karmi malucha piersią. Polecane przez fachowców jest chociażby bebilon 1 z pronutra mleko początkowe 1200g. Znacznym zainteresowaniem i doskonałymi opiniami cieszy się także druga propozycja tej marki, czyli bebilon pepti 2 – . Mleko musi być dopasowane do oczekiwań oraz wieku malucha. Ostrożność powinna zostać zachowana również podczas wybierania środków leczniczych i kosmetyków. Najlepiej, jeśli kupując artykuły pielęgnacyjne będzie się szczegółowo sprawdzało ich skład.

Comments are closed.