Press "Enter" to skip to content

Inspiracje dotyczące zaaranżowania strefy kominkowej

Odpowiednia aranżacja strefy kominkowej ułatwi komfortowe korzystanie z paleniska, a równocześnie wyeksponuje jego wyjątkowy charakter, kreując pomieszczeniu atmosferę ciepła oraz przytulności. Zazwyczaj kominek zlokalizowany jest w centralnej części salonu, która stanowi strefę rodzinnego życia. Ale to nie jedyny sposób na zaaranżowanie kominka.

Wanna

Autor: SashaW
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
lampa antydepresyjna

Autor: Albert Luo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli lokal mieszkalny to głównie nasza prywatna oaza spokoju, a znajomych zapraszamy sporadycznie, kominek pomoże stworzyć osobistą strefę komfortu, na którą składać się będzie wyłącznie wygodna kanapa bądź designerski fotel, zaprojektowane do relaksu dla jednej bądź dwóch osób – kominek Unirol. Jeżeli nad kominkiem lub obok niego powiesimy telewizor, w salonie można spędzać długie, beztroskie chwile na rozrywce i odpoczynku w błogiej atmosferze.

Masz jakiekolwiek trudności ze odszukaniem rzetelnych wiadomości? To sprawdź tekst (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-rodzinne/) zamieszczony w tym serwisie a upewnisz się, że to jest wszystko, co potrzebne.

Dysponując wolną powierzchnią w obrębie kominka, w ścianach można wydrążyć wnęki, w które idealnie wpasują się drewniane półki na książki, przydatne regały na bibeloty bądź komody mieszczące tekstylia – kominkowa zabudowa.

W podobny sposób możemy zaaranżować przestrzeń z kominkiem, gdy zlokalizowany jest on na uboczu pomieszczenia, z dala od najczęstszych szlaków komunikacyjnych domowników. Ustawiając półkę z książkami, która będzie spełniać rolę ścianki separującej przestrzeń z paleniskiem od pozostałej części pomieszczenia, z łatwością wykreujemy zaciszny kącik czytelniczy, w którym z przyjemnością pogrążymy się w pochłaniającej literaturze. Wystarczy ustawić przy kominku komfortowy fotel bądź szelzong i mały stolik, by cieszyć się swoim własnym, czytelniczym spa. Należy zwrócić uwagę, iż zabudowa kominek jaką posiada powinien współgrać estetyką z meblami i dekoracjami. Przykładowo, do nowoczesnej, narożnej zabudowy w minimalistycznej, surowej formie raczej nie będzie pasował wielobarwny fotel. W tym przypadku doskonałym wyborem może być leżanka ze skórzaną tapicerką.

Comments are closed.