Press "Enter" to skip to content

Ile czasu muszą zajmować w przedszkolu zajęcia z języka obcego?

Opiekunowie dzieci w wieku przedszkolnym często rozpatrują decyzję, czy nie mogłoby być dobrym pomysłem wysłać dziecko do przedszkola dwujęzycznego. W ten sposób mogłoby ono już od najmłodszych lat kształcić się choćby języka angielskiego czy hiszpańskiego.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce zazwyczaj bywa tak, że każda grupa ma dwóch wychowawców, z których jeden porozumiewa się jedynie w języku obcym. Robi on wszystkie normalne obowiązki nauczyciela, czyli pomaga wychowankom przy jedzeniu posiłków, pomaga podczas przebierania dzieci czy też przy wyprowadzaniu dzieci na plac zabaw. Naturalnie wszystkie informacje przekazywane są w języku obcym. Poza tym nauczyciel np. języka niemieckiego może prowadzić również lekcje z tego języka. Robi to w przewidzianym do tego okresie czasu, który trwa ok. 20-30 minut. Jest to związane ze zdolnością przedszkolaków do skupienia uwagi. Jeśli interesuje Cię Przedszkole dwujęzyczne Wrocław to miasto, gdzie odnajdziesz taką placówkę. Pamiętaj, żeby przy zapisywaniu dzieciaka to takiego rodzaju przedszkola, spytać nie tylko o liczebność grupy, lecz również o to, kim naprawdę jest nauczyciel (zobacz również studia dla nauczycieli) języka np. angielskiego. Czy jest on native speakerem, czy może to abiturient anglistyki, pedagogiki albo pokrewnych wydziałów.
moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest także to, czy też w ramach lekcji z dzieciakami nauczyciel języka obcego będzie posługiwał się także językiem ojczystym. Jeśli nie będzie reagował na wyrazy mówione po polsku, dzieci będą poniekąd zmuszone do bardziej dokładnej nauki obcego języka.

Rodzice są także ciekawi tego, jakiego rodzaju ćwiczenia są wykonywane w trakcie dnia przy użyciu języka obcego. Istotne jest to, czy czytane są choćby książki w języku np. angielskim oraz czy przeprowadzane są jakiegoś typu wydarzenia. Chodziłoby tu o przeróżne teatrzyki.