Press "Enter" to skip to content

Handlowiec – płace, komentarze i opinie

By móc uprawiać zawód handlowca nieodzowne jest ukończenie technikum, które zapewnia tytuł technika handlowca. Osoba, jaka stawia na naukę w takim kierunku musi być przebojowa, ambitna, określać sobie śmiałe cele i konsekwentnie je realizować.

regionalny kierownik sprzedaży

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Musi też posiadać zmysł ekonomiczny, jako że zarządzanie i ekonomia są najistotniejszymi przedmiotami w szkole na owym kierunku. Dzięki temu zyskuje się możliwość pracy w instytucjach handlowych lub możesz założyć swą firmę handlową. Handlowiec generalnie mówiąc trudni się sprzedażą. Możesz też zostać regionalnym kierownikiem sprzedaży. Co należy do jego obowiązków? Regionalny kierownik sprzedaży organizuje pracę oddziałów firmy na podległym mu obszarze i zarządza nią. To stanowisko odpowiedzialne, nastręczające praktyki a także rzeczowych umiejętności. Kierownik opracowuje krótkoterminowe i długoterminowe plany sprzedażowe, dba o ich prawidłową realizację. Wytycza zadania dla poszczególnych działów, sprawuje również dozór nad grupą przedstawicieli handlowych.

Jeśli fascynuje Cię opisywane zagadnienie, nowa treść przedstawia drobiazgowo intrygujące problemy, które będą niezwykle zajmujące.

Regionalny kierownik sprzedaży winien legitymować się wykształceniem wyższym (najlepiej ekonomicznym albo z branży, w której działa firma), acz czasami wystarczające jest wykształcenie średnie.

edukacja

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
lampa na biurku

Autor: mendhak
Źródło: http://www.flickr.com
Nieodzowne jest minimum kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i w sprzedaży produktów z sektora reprezentowanego przez jednostkę.

Wymagana bywa znajomość obcego języka, prawo jazdy , dobra znajomość rynku, na którym działa firma, a także obsługa peceta (przede wszystkim pakiet MS Office).

Comments are closed.