Press "Enter" to skip to content

Fototapety w aranżacji wnętrz niestandardowym projektem na odmianę otoczenia

Fototapety to unikalne arcydzieła. Śmiało można je tak określić patrząc na niesamowite motywy roślinne, które są zastosowane w wystrojach wnętrz. Takie elementy jak drzewa czy kwiaty świetnie przedstawiają się w wielu pomieszczaniach. Sprawdzą się w przeróżnych stylach, bowiem są tematycznie bezpieczne i prosto do nich dobrać meble lub inne dodatki.

kolorowe drzwi

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Roślinne motywy są ogólnie akceptowalne przez mnóstwo osób, dlatego przypadają większości do gustu. Ilustracją oryginalnych fototapet jest temat dmuchawców. To niezwykły pomysł na aranż, ponieważ wyjątkowo zmienia wnętrze. Należy też podkreślić, iż wykonanie takiego zdjęcia jest niebywale trudne, dlatego śmiało można stwierdzić, że taki motyw to – jak przytoczono wyżej – arcydzieło. Zdjęcia dmuchawców są wręcz realne przez użycie technicznych możliwości fotografii. Wielkie zdjęcia dmuchawców umieszczone na fototapecie sprawiają wrażenie naturalności. Mimo olbrzymich wymiarów motyw nie przytłacza wnętrza, a skojarzenie eteryczności czaruje obserwatora. Jeśli tę roślinę umieści się na kontrastowym tle to odczucie gigantycznego dmuchawca będzie spotęgowane. Dodatkowo żywe kolory zieleni uzupełniają całość. Nie wszystkim odpowiadają wielkie zdjęcia dmuchawców, bowiem na takie wystroje trzeba poświęcić sporą powierzchnię, aby uzyskać dobry rezultat. Rozwiązaniem są tutaj niewielkie zdjęcia dmuchawców w formie obrazów lub mini fototapet. Umieszczenie tej rośliny w kolorach czarno białych wyśmienicie prezentuje się na ścianie sypialni lub salonu. Oczywiście odpowiednie dobranie takiej fototapety z dmuchawcem do małych pomieszczeń będzie trafionym detalem wystroju.

dekoracja ścian

Autor: http://art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Fototapeta dmuchawce sprawdzi się nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w publicznych miejscach – fototapety z motywami roślinnymi. Firmowy hol czy salon (łóżka tapicerowane nowoczesne( piękności przystrojony dmuchawcami spowoduje, iż odwiedzający będą czuli się doskonale w ich otoczeniu. Na pewno jest to szczególny wystój wnętrza, który zostanie dostrzeżony przez ludzi zwłaszcza, jeśli umieszczony będzie na głównej ścianie.
Współczesne fototapety są produkowane z wysokiej klasy tworzyw, które są wytrzymałe na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Powłoka ochronna, która jest stosowana na fototapety upraszcza łatwość mycia.