Press "Enter" to skip to content

Fototapety jako znakomity sposób na optyczne powiększenie salonu

Każdy chciałby posiadać przestronny salon. Niekiedy jednak metraż jest mały i trzeba użyć specjalnych zabiegów, by nasze mieszkanie wydawało się większe aniżeli w rzeczywistości. Nasza propozycja to fototapety!

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety na ścianę wprowadzają do wnętrza życie i kreują wyjątkowy klimat. Są ciekawą propozycją do dekoracji, lecz okazuje się, iż niekiedy także pozwalają na osiągniecie efektu perspektywy, jednocześnie powiększając niewielkie wnętrza. Jak osiągnąć taki rezultat? Trzeba wybrać odpowiedni wzór – fototapety powiększające wnętrze to głownie zdjęcia przestrzenne, które mogą przestawiać krajobraz, tunele lub kolumny, geometryczne abstrakcje, dające złudzenie otwarcia nowej przestrzeni, tak jakby ściana z fototapetą nie miała końca wraz z jej rzeczywistą powierzchnią. W zależności od wyboru zdjęcia, fototapety na ścianę mogę zostać użyte w dekoracji pomieszczeń klasycznych i nowoczesnych. -> kliknij Jeśli wybieramy inny wzór niż pejzaż – morze, górskie widoki, wakacyjne destynacje, niebiańskie przestworza – trzeba raczej postawić na wyciszone kolory, takie jak szarości czy sepia, by przy powiększeniu optyki pomieszczenia zachować odpowiednią harmonię i bez trudności dopasować inne elementy wystroju. Najprostszym patentem na poszerzenie pomieszczenia są paski – ich horyzontalne ułożenie sprawia, że wnętrze będzie wydawało się szersze. W klimat rodzinnego salonu doskonale wpisze się motyw pasków w pastelowej tonacji. Bezpiecznym i popularnym rozwiązaniem są również fototapety na ścianę czarno-białe.

Fototapety powiększające wnętrze możemy wyeksponować na powierzchni za kanapą, na wprost niej lub w kąciku salonu. -> kliknij Należy zwrócić uwagę, iż oprócz motywów, równie ważne są kontrasty. Ich niesamowita siła potrafi zdziałać cuda w niewielkim salonie. Proporcje pokoju polepszymy malując sufit na jaśniejsze barwy, aniżeli te które przestawia fototapeta. Jeśli nasz salon jest wyjątkowo mały, najlepiej będzie wybrać jasną fototapetę, a sufit pomalować na biało. Takim sposobem nie tylko poszerzymy wnętrze, lecz także dodamy optycznie kilka centymetrów wysokości. Aby nasz salon był niepowtarzalny, lepiej kupić fototapetę na zmówienie. Można wysłać swoje zdjęcie lub zdecydować się na wzór z katalogów firmy. Gotową fototapetę otrzymamy w kilku idealnie pasujących do siebie częściach. Realizacja druku wielkoformatowego na ścianę trwa zazwyczaj około 5 dni.

Comments are closed.