Press "Enter" to skip to content

Edukacja dziecka: w jaki sposób wybrać najlepsze przedszkole dla potomka?

Dobór właściwego przedszkola dla pociechy spędza sen z powiek wielu rodzicom. W końcu to tam latorośl spędzać będzie większość dnia. Jak się do tego zabrać? Na co kierować uwagę? I jak zweryfikować, czy dziecko jest gotowe na przedszkole?

Poszukiwania odpowiedniego przedszkola na pewno powinniśmy rozpocząć rok albo co najmniej sześć miesięcy przed pójściem pociechy do przedszkola. Zostawianie takiej decyzji na ostatnią chwilę, a więc na moment, kiedy malec skończy [dwa i pół|2.5] roku, byłoby ze strony rodzica co najmniej beztroską, chociażby ze względu na to, iż dziecko wymaga czasu na zaakceptowanie nowej sytuacji a także adaptację w przedszkolu, co wymaga czasu. Począwszy przygotowania, trzeba najpierw zastanowić się, czy dziecko jest już gotowe do pójścia do przedszkola. Sam wiek – dwa i pół roku, wcale nie musi znaczyć, iż dziecko jest gotowe na ten moment.
Na początek trzeba sprawdzić, czy nasz aspirant na przedszkolaka doskonale się czuje pośród innych dzieci, czy one go ciekawią, czy wodzi za nimi wzrokiem w trakcie SPAcerów jak też familijnych spotkań. Zaobserwować, w jaki sposób się zachowuje, kiedy rodzice wychodzą np. do kina, a dziecko zostaje u babci. Kiedy nie ma z tym kłopotu, możemy śmiało stwierdzić, że nasz brzdąc dojrzewa do pójścia do przedszkola. Gdyby jednak stronił od równolatków albo się ich wstydził, jeśliby nie chciał być pod opieką babci bądź lubianej opiekunki bądź kurczowo trzymał się rodzicielki, gdy rodziciele szykują się do wyjścia, będą to sygnały, że trzeba popracować jeszcze nad jego przedszkolną gotowością. Rekrutacja do przedszkoli Wrocław ma miejsce każdego roku w marcu. Więcej tu: prywatne przedszkole (sprawdź: przedszkola ursynów) wrocław.
dzieci komunijne

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
tradycja

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Dobór przedszkola – popytaj znajomych. Przy poszukiwaniu przedszkola nierzadko najlepiej sprawdza się poczta pantoflowa jak też rekomendacje znajomych. Nieocenione będą informacje od osób, jakie mają dzieci w takim samym wieku oraz mogą podpowiedzieć, jaką placówkę wyselekcjonować.

Zasłyszane wiadomości dobrze jest zweryfikować, najpierw zaznajamiając się z ofertą przedszkola na stronie www wystukując frazę: prywatne przedszkole Wrocław, a w następnej kolejności odwiedzając miejsce, do jakiego chcemy posłać potomka. Dla zaciekawionych: bajkowaprzystan.pl/rekrutacja/.