Press "Enter" to skip to content

Dziecko – czy jest końcem życia? Niekoniecznie! Jak utrzymać trochę egoizmu oraz nadal czerpać przyjemność z różnych rzeczy?

Moment urodzin dziecka to w życiu wszystkich ludzi ogromna zmiana. Od tego czasu trzeba w końcu przestać myśleć o sobie, a zacząć o drugim człowieku, za którego jesteśmy odpowiedzialni. Przez kilka pierwszych lat nawet głównie o nim. Jednak dobrze utrzymać we wszystkim zdrowy rozsądek. Znaleźć złoty środek. W przeciwnym razie niesłychanie szybko skończy nam się zapas energii, zaczniemy być wciąż zmęczeni, ociężali, bez sił. A powinno nam ich starczyć jeszcze na długie lata. Dlatego utwórzmy system, dzięki któremu znajdziemy czas nie tylko na obowiązki, ale także na odpoczynek. Postarajmy się w taki sposób rozplanować czas, aby nie zapomnieć kompletnie o swoich potrzebach, pasjach, o tym, kim jesteśmy. W aktualnych czasach mamy na to naprawdę dużo możliwości, wystarczy jedynie chcieć.

Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli np. jesteśmy fanami pływania, nie ma trudności, abyśmy na basen wzięli ze sobą naszego szkraba. Pływalnia będzie właściwym miejscem już dla kilkumiesięcznego maluszka. Dzięki temu poprawi sobie ono koordynację ruchową oraz oswoi się z wodą. W przyszłości będzie nam za to na pewno wdzięczne. Jego rówieśnicy będą dopiero uczyli się pływać, ono z kolei już będzie to miało dawno za sobą. Zaopatrzmy się zatem w pieluszki do pływania i nie zwlekajmy więcej!

A może jesteś fanem wyjazdów, podróżowania? Także tutaj dziecko nie jest żadnym problemem. Choć oczywiście taka podróż musi być dużo lepiej zaplanowana, już bowiem nie udamy się w nią z miejsca.

Jeśli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (http://www.drewnianezabawki.com.pl/kategoria-produktu/metalowe-modele-3d/samochody-pojazdy/) także zawiera równie istotne informacje – nie czekaj, tylko zobacz go.

Będziemy zmuszeni zabrać ze sobą całą masę różnych rzeczy, takich jak na przykład ciuszki lub też zabawki. By tego bagażu nie było aż tak dużo, dobrze wyekwipować się w wielorazowe pieluszki z kieszonką.

wielorazowa pielucha

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Pomyślmy również wcześniej o poszukaniu noclegu – w końcu nie wszystkie pensjonaty i hotele są gotowe na przyjęcie podróżników z małymi dziećmi. A każdego dnia starajmy się znaleźć choćby odrobinę czasu tylko dla siebie i swojego partnera. Weźmy długą, odprężającą kąpiel, poczytajmy przez pół godz. dziennie książkę, pójdźmy na miły spacer. Wszystko to sprawi, że będzie nam łatwiej zmierzyć się z następnymi trudnościami.

Comments are closed.